Ted Pepper 2006

Home Up

Last updated 11 May 2006

Ted Pepper 10k on 1 May 2006

Photos here...

 

Pos No Name Club Cat SVAC Time  
1 4    Mark Steinle Blackheath & Bromley HAC     31:02 1st man
2 242    Peter Tucker Blackheath & Bromley HAC     33:21 2nd man
3 66    David Lipscomb Cambridge H     33:49 3rd man
4 149    Raymond Marriott South London Harriers MV45   34:06 1st MV35
5 72    Dave Cox Woodford Green AC & Essex L MV50   34:28 1st MV45
6 100    Andrew Green Dartford Road Runners MV35   34:34  
7 57    Lynton Lythgoe Ashford AC     34:56  
8 58    Darren Atkins Dulwich Runners     35:06  
9 250    Stephen Holmes Blackheath & Bromley HAC     35:12  
10 51    Justin Macenhill Striders of Croydon     35:22  
11 138    Dan Brewer Blackheath & Bromley HAC     35:29  
12 28    Andrew Aitken South London H     35:56  
13 71    Christopher Loizou Dulwich Runners MV45   36:00  
14 243    Barry Korro Unattached     36:07  
15 132    Jonathan Vintner Blackheath & Bromley HAC     36:20  
16 176    Steve Smythe Dulwich Runners MV45 SVAC 36:29  
17 128    Cornelius Griffin Balckheath & Bromley HAC MV50   36:35  
18 130    Lloyd Collier Dulwich Runners     37:06  
19 90    Eric Crane Beckenham RC     37:10  
20 264    John Wilkins Invicta East Kent AC MV55 SVAC 37:21 1st MV55
21 88    Craig Williamson Beckenham RC MV40   37:25  
22 37    Alastair Cliff Blackheath & Bromley HAC     37:32  
23 7    Glen Morgan South London H/VAC MV45   37:38  
24 81    Stuart Scott Beckenham RC MV35   37:43  
25 52    Damian Macenhill Striders of Croydon MV35   37:45  
26 261    Trevor Edgley Invicta East Kent AC MV55 SVAC 37:50  
27 124    Paul Daniels Dulwich Runners MV35   37:57  
28 241    Don Kayum Striders of Croydon MV50   38:12  
29 32    Nick Jordan Maidstone H     38:22  
30 16    Steven Groom Larkfield AC     38:25  
31 253    Paul Kent Cambridge H MV45 SVAC 38:27  
32 35    Michael Mann Dulwich Runners MV55   38:37  
33 274    Walter Hill Crawley AC MV50 SVAC 38:45  
34 89    Andrew Connors Beckenham RC MV40   38:59  
35 6    David Thompson Maidstone H MV40   39:01  
36 94    Iain Morris Larkfield AC     39:03  
37 41    Gary Cook Blackheath & Bromley HAC MV40   39:04  
38 146    Graham Coates Blackheath & Bromley HAC MV55   39:13  
39 109    Mark Penny Cambridge Harriers     39:17  
40 65    Mark Cross Cambridge H MV45   39:19  
41 267    John Batchelor Ilford AC MV65 SVAC 39:20 1st MV65
42 18    Robert Day Larkfield AC     39:22  
43 247    Ian Wylie Tunbridge Wells H MV35   39:24  
44 30    Andy Murray Dulwich Runners MV50   39:30  
45 59    David Beadle Blackheath & Bromley HAC MV35   39:37  
46 8    Fraser Partridge Sevenoaks AC MV40   39:44  
47 112    Brendan McShane Blackheath & Bromley HAC MV40   39:46  
48 116    Peter Butler Dartford Road Runners MV45   39:58  
49 96    Chris Morton Striders of Croydon MV40   40:09  
50 139    Rick Clarkson Ravens School Runners MV40   40:10 Spot prize
51 263    Michael Conway SCVAC MV65 SVAC 40:23  
52 78    Ben Calascione Beckenham RC MV35   40:31  
53 118    Ryan Smith Ravens School Runners     40:35  
54 164    Laura Sell Dartford Road Runners     40:35 1st woman
55 55    Pete Buckingham Paddock Wood AC MV35   40:36  
56 179    Clare Elms Beckenham RC FV40   40:45 2nd woman
57 67    Jonathan Boxhall Unattached     40:51  
58 106    Martin Morley Dulwich Runners MV50   40:57  
59 143    Sheridan Morris Beckenham RC MV35   40:58  
60 24    Robert Brown Blackheath & Bromley HAC MV55   40:59  
61 82    Mark Lacey Beckenham RC     41:01  
62 259    Julian Spencer-Wood SCVAC MV55 SVAC 41:08  
63 49    Carl Gardner Dartford Harriers     41:09  
64 125    Dominic Hawking Striders of Croydon     41:09  
65 255    Andrew Johnson Sevenoaks AC MV60 SVAC 41:12  
66 54    David Batten Striders of Croydon MV50   41:13  
67 70    David Hallson Road Runners Club MV50   41:14  
68 12    Mark Weber Larkfield AC MV40   41:15  
69 108    Terry Povey Dartford Road Runners MV45   41:17  
70 248    Theunis Botha Beckenham RC MV40   41:25  
71 200    Gill Johnson Dulwich Runners FV40   41:28 3rd woman
72 50    Trevor Simmons Blackheath & Bromley HAC MV50   41:29  
73 168    Viv Mitchell Blackheath & Bromley HAC FV40   41:31 1st FV35
74 48    Ron Carr Maidstone H MV50   41:37  
75 101    Wilfred Orton Blackheath & Bromley HAC MV45   41:41  
76 46    Alan Cox Aquila AC / Unattached MV45   41:42  
77 75    David Carton Blackheath & Bromley HAC MV45   41:43  
78 276    Lesley Hall Ashford AC FV50 SVAC 41:45 1st FV45
79 249    Robert Drake Unattached     41:46  
80 170    Cara Oliver Dartford Road Runners     41:46  
81 22    Peter Burton Istead & Ifield H MV60   41:48  
82 207    Ola Balme Dulwich Runners FV35   41:53  
83 60    Christopher Woodcock Blackheath & Bromley HAC MV60   42:03  
84 251    Dave Newland SLH V60   42:05  
85 156    Sarah Russell Tunbridge Wells H     42:11  
86 39    Peter Rogers Blackheath & Bromley HAC MV40   42:16  
87 119    Michael Fullilove Dulwich Runners MV40   42:19  
88 142    Alex Hall Cambridge Harriers MV45   42:24  
89 13    Russell Williams Cambridge H MV60   42:27  
90 47    John Kemp Aquila AC / Unattached MV60   42:33  
91 15    Dave Dean Larkfield AC MV45   42:41  
92 40    Barry Wetherilt Blackheath & Bromley HAC MV45   42:22  
93 76    Graeme Fancett Beckenham RC     42:50  
94 31    Michael Russell Tunbridge Wells H MV40   42:51  
95 98    Edmond Simpson Folkestone RC MV65   42:52  
96 140    Eddie Broad   MV60   42:53  
97 134    Paul O'Grady Unattached MV35   42:55  
98 77    Ken Fancett Beckenham RC MV55   43:00  
99 34    Harry Abrahim Paddock Wood AC MV40   43:02  
100 262    Lionel Stielow Paddock Wood AC MV55 SVAC 43:02 Spot prize
101 17    Grant Woodman Maidstone H MV50   43:12  
102 79    Andy Hinds Beckenham RC MV50   43:28  
103 45    Michael Clark Aquila AC / Unattached MV35   43:48  
104 163    Ros Tabor Dulwich Runners FV55   43:54 1st FV55
105 80    Alan Pledge Beckenham RC MV45   44:00  
106 194    Laura Anderson Dartford Road Runners     44:03  
107 201    Natasha McKenna Kent AC FV35   44:05  
108 141    Ian Broad   MV35   44:08  
109 21    Erik Folkesson Sevenoaks AC MV40   44:15  
110 155    Annie McDonough Blackheath & Bromley HAC FV45   44:26  
111 210    Carolyn Firmager Lingfield RC FV35   44:32  
112 158    Kate Pratten Blackheath & Bromley HAC     44:33  
113 167    Andrea Jeffries Kent AC FV40   44:39  
114 245    Lee Bryant Blackheath & Bromley HAC MV40   44:40  
115 150    David Morris Larkfield AC MV55   44:43  
116 237    Ian Mason Unattached MV35   44:51  
117 189    Carol Emery Paddock Wood AC FV45   44:51  
118 33    Lyndon Currie Dartford Road Runners MV45   44:58  
119 127    Michael Dodds Dulwich Runners MV45   45:01  
120 1    Richard Guy Kingfisher Triathletes     45:07  
121 122    Clive Williams South London Harriers MV60   45:12  
122 165    Sarah Shewell Sevenoaks AC FV45   45:15  
123 182    Nicky Howard Beckenham RC FV35   45:19  
124 202    Claire Steward Dulwich Runners FV50   45:32  
125 56    Michael White Maidstone H MV40   45:38  
126 117    Stephen Eccles Blackheath & Bromley HAC MV40   45:43  
127 123    Mark Newell Cambridge Harriers MV45   45:45  
128 270    Liz Bowers City of Portsmouth AC FV50 SVAC 45:45  
129 62    Ken Mackenzie Dartford Road Runners MV60   45:47  
130 20    Ravi Cautick Larkfield AC     45:49  
131 278    Patrick Heffernan Paddock Wood AC MV70 SVAC 45:55  
132 87    Andrew Small Beckenham RC MV45   45:59  
133 133    Mark Compton Blackheath & Bromley HAC MV55   46:00  
134 266    Christine Egglestone Lingfield RC FV55 SVAC 46:03  
135 126    Paul Ahsunollah Maidstone H MV40   46:14  
136 244    Neil Fox Beckenham RC MV35   46:30  
137 275    Clare Wyngard Dulwich Runners FV45   46:38  
138 131    Colin Frith Dulwich Runners MV45   46:40  
139 148    Michael Swan Lingfield RC MV45   46:41  
140 135    Ian Isted Unattached MV35   46:52  
141 205    Carolyna Jones-Baldock Blackheath & Bromley HAC     46:53  
142 181    Tracy Saunders Tunbridge Wells H     46:57  
143 162    Elizabeth Scott Larkfield AC FV40   47:00  
144 187    Sarah Connors Beckenham RC FV35   47:03  
145 198    Ruki Sidwa Dulwich Runners FV40   47:07  
146 115    Dave McKenna Kent AC MV45   47:07  
147 279    James Fitzmaurice SCVAC MV60 SVAC 47:09  
148 11    Russell Smith Unattached MV35   47:09  
149 157    Virginia Bowles Kent AC     47:09  
150 27    Kevin Elsden Maidstone H MV40   47:16 Spot prize
151 2    Stephen Cason Istead & Ifield H MV45   47:17  
152 53    Stephen Hollingdale Blackheath & Bromley HAC MV55   47:23  
153 114    Adrian Musson Kent AC MV55   47:32  
154 97    Andrew Burgess Maidstone H MV40   47:36  
155 191    Janice Pearce Dulwich Runners FV45   47:42  
156 121    John Leeson Blackheath & Bromley HAC MV45   47:47  
157 208    Marian Povey Dartford Road Runners FV50   47:48  
158 145    Paul King Unattached MV40   47:49  
159 5    Maurice Weller Unattached MV70   47:49  
160 284    Zoe Griffin Kent AC FV50 SVAC 47:53  
161 209    Clare Lodwig Blackheath & Bromley     47:58  
162 93    Ian McCarthy Beckenham RC MV45   48:11  
163 252    Tony Merritt Burnham Joggers, SVAC MV65   48:12  
164 84    Colin Logier Beckenham RC MV50   48:15  
165 256    June Johnson Sevenoaks AC FV60 SVAC 48:19  
166 69    James Porter Unattached     48:20  
167 236    John Banbury Paddock Wood AC MV40   48:21  
168 188    Melanie Burdett Beckenham RC     48:27  
169 238    Nick Taylor Unattached     48:38  
170 240    David Rees Unattached MV35   48:39  
171 239    Tony Pontifex Blackheath & Bromley HAC MV60   48:40  
172 190    Deborah Munton Sevenoaks AC FV45   48:47  
173 186    Gail Arnott Beckenham RC FV45   48:51  
174 246    Peter Goodbee Unattached MV55   48:57  
175 44    David Hutchinson Maidstone H MV50   48:58  
176 203    Sarah Brenton Maidstone H FV35   49:06  
177 136    David Denton Striders of Croydon MV40   49:16  
178 206    Serena Stracey Striders of Croydon FV35   49:16  
179 85    Jonathan Weal Beckenham RC MV45   49:32  
180 63    David Hattersley Maidstone H MV55   49:42  
181 19    Graham Pearson Maidstone H     49:45  
182 120    Craig Reid Unattached MV45   49:47  
183 129    Iain Swatton Unattached MV40   50:09  
184 282    Pamela Jones SCVAC FV65 SVAC 50:17 1st FV65
185 160    Claire Saunders Larkfield AC FV45   50:23  
186 271    Jane Dicker Hastings AC FV55 SVAC 50:30  
187 144    Colin Rowe Blackheath & Bromley HAC MV55   51:00  
188 169    Liz Hulland Kent AC FV35   51:01  
189 154    Verity Currie Maidstone H     51:23  
190 174    Karen McDermott Striders of Croydon     51:51  
191 204    Katie Page Sevenoaks AC     51:53  
192 180    Stephanie Burchill Dulwich Runners FV50   51:55  
193 283    Alison Fletcher Dulwich Runners FV40 SVAC 51:55  
194 99    Michael Richardson Dartford Road Runners MV50   52:12  
195 171    Lucille Joannes Tunbridge Wells H FV45   52:20  
196 153    Pauline Weller Wesham Road Runners FV45   52:34  
197 185    Ruth Mallia Beckenham RC     53:39  
198 178    Alison Jelly Blackheath & Bromley HAC FV50   54:04  
199 38    Bob Carter Istead & Ifield H MV65   54:13  
200 151    Susan Beechham Istead & Ifield H FV40   54:46 Spot prize
201 254    Kio Vejdani Lingfield RC MV65 SVAC 55:28  
202 184    Isobel Raynes Beckenham RC     56:14  
203 147    Alastair Aitken Highgate Harriers MV65   57:45  
204 257    Trevor Crowhurst Lingfield RC MV65 SVAC 59:18  
205 258    Ron Franklin Barnet & District AC MV70 SVAC 59:57  
206 183    Louisa Steensma Beckenham RC FV35   1:00:36  
207 212    Jane Franklin Unattached FV45   1:01:53  
208 211    Shona Farrel Unattached FV50   1:01:53  
209 199    Pamela Smith Unattached FV35   1:03:03  
210 111    Lee Saunders Unattached     1:02:03  
211 197    Denise Tanner Cambridge Harriers FV35   1:03:36  
212 110    Keith Tanner Cambridge Harriers MV35   1:03:36  
213 177    Rachel Cloudesley Unattached     1:05:39  
214 173    Mary Jennings Unattached FV35   1:07:27  
215 23    Peter Shepheard Blackheath & Bromley HAC MV60   1:08:02  
216 172    Gaynor Shelvey Thanet Road Runners AC FV55   1:11:39  
217 137    Keith Tyler Blackheath & Bromley HAC MV40   1:15:22  

 

These photos from Steve Cluney & Bob Cliff

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk