July 2004

Home Up

VOL 23. No 6. July 2004. PRESIDENT 2004/5: Margaret Baldwin
HON. SECR:- J Baldwin, 25 Forge Rise, Uckfield, E Sussex TN22 5BU (01825 768193)
EDITOR:- W Clapham, 26 Dunoon Rd, London SE23 3TF (020 8699 5949)
News, Views & Results of Blackheath & Bromley Harriers AC: 56 Bourne Way, Hayes, Bromley, Kent BR2 7EY (Tel 020 8462 3115). Unless otherwise attributed, views are those of the Editor.
*****************************************************************

A multitude of results show the summer season in full swing. There have been good results from our internationals as they strive for Olympic selection against very exacting standards.

League success has continued for our YAs in the mixed format, notably also for our Women, Juniors and (as we've come to expect) for our veteran men. Our newly promoted veteran women seem to have attracted reinforcements and Anne Cilia gets an occasional rest.

I've noted in the two previous Couriers that, as a club, we're struggling to maintain our former position in senior men's events despite the commitment of our athletes, coaches and team managers. It has to be admitted that this has continued in the track and field season, the British League team in particular getting a rough ride.

However, track and field isn't our only summertime activity. There was again a successful Ted Pepper and we thank Richard Coles for continuing to organise it.

Our road runners have ranged far and wide - Rotterdam, Prague, Aberdeen, Flanders, even over the water as far as Hackney.

TRACK & FIELD - Club Championships
The Club Mile was a non-event: only Ken Daniel did it and he had to be there anyway.

Apart from the Walks only two fixtures remain, but there's still time for you to take part. The 10000m will be on Wednesday evening 28th July at 8pm and is for Seniors on a "turn-up" basis.

The pre-entry fixture will be on Sat 28th Aug 1pm (100/75m, 400/300m, 1500m, SprH, SC, HJ, LJ, PV, SP, DT & JT). This is for all age-groups with entry by 25th Aug. A range of events will also be held for U11s without pre-entry.

SOME COMING EVENTS
10th July Norman Pk, Sthn Men's Lge, Divs 1 & 3S
16th July Canterbury, SCVAC (Kent) Lge
18th July Eton, Cup Semi-finals
18th July Havering, YAs League (mixed)
21st July Norman Pk gate, Johnson Bowl Rd Walk
22/7 - 1/8 Denmark, Euro Vets Chs
24th/25th July Watford, SEAA Vets Chs
25th July Haringey, Natl Jun League
28th July Norman Pk, Club 10000m Ch (8pm)
31st July Stoke, Brit Lge Div 2
31st July Sthn Men's Lge, Div 1 Worthing, Div 3S Portsmouth
1st Aug Norman Pk, YAs League (mixed)
7th Aug Harrow, Sthn Women's Lge
14th Aug Sthn Men's Lge, Div 1 Haringey, ? Div 3S
15th Aug Bexley, Kent YAs Lge
28th Aug Norman Pk, Club Champs
20-29 Aug Athens, Olympic Games
29th Aug Battersea, VAC Champs
1st Sept Norman Pk 7.45, One-Hour Track Run
4th & 5th Sept Birmingham, YAs Lge finals
5th Sept ? Battersea, SCVAC Lge Final

MONTHLY SERIES
Club 3.12M 14/7 11/8 7.15
BromV 2M 3/8, 7/9 7pm
Crystal Pal 3/8, 7/9
Danson 9/7, 13/8 5K
Hyde Pk 30/7, 27/8 5K
Albert Embk 14/7, 11/8
Hammersmith 27/7, 31/8
All 12.30

200 CLUB
Organiser: Roger Counter
Tel 020 8776 0884

NEXT COURIER: Early Sept
Results, readers' views & other material welcome.


RESULTS
(01) 11th Apr. Marathon Taunton 1M65 C Poole 4:25
(02) 24th Apr. 1/2 Marathon Wiltz, Luxb M Crisp 95.34-
(03) 25th Apr. Marathon Stratford-on-Avon C Poole 4:44
(04) 28th Apr. VAC T&F Battersea Pk 400H M Martineau 100.4
(05) 29th Apr. Assembly Lge Greenwich Dome 23 S Smythe (DulR) 17.23
(06) 30th Apr. SCVAC Lge (Kt Div) Dartford (1)
M 200mA 3 R Fox 25.04- B 3 J R Turner 27.3- C(M50) 2 T Phillips 26.5- M60 2 J Robinson 30.8- ns M Martineau 30.4- 1500mA 1 N Ayrton 4:44.9- B 3 P Hamilton 5:00.9- C 1 K Daniel 4:57.6- HJA 5 A Hardy 1.30- C 1 D Wallington 1.30- SPA 2 P Featherston 10.29- C 2 G Hickey 10.38- M60 1 C Brand 10.36- JTA 1 P Featherston 40.73- C 1 C Brand 35.01- 4X100 2 B&B 49.0 (Fox, Ayrton, Phillips & Turner) Men 1 B&B 75-
W 200mA 1 A Alstrachen 28.9- B 2 S Laidlow 30.6- C 1 H Godsell 30.4- F60 1 N Cross 39.5- 1500mA 2 D Ballard 5:19.7- C 5 H Godsell 6:30.0- HJ/SP/JTA 4/2/2 B Simpson 1.10/ 8.07/ 25.58- JTC 4 N Cross 17.95- 4X100 1 B&B 58.7 (Alstrachen, Laidlow, Godsell & Ballard) Women 1 B&B 63-
(07) 1st May. Sthn Lge Div1 Woking (1)
100mA 2 B Barikor 11.3- B 3 I Allerton 11.7- 200mA 1 B Barikor 22.7- B 1 I Allerton 23.1- 400mA 1 I Allerton 50.3- B 1 N Keogh 53.8- 800mA 3 J Poole 2:00.6- B 1 T Hawkey 1:59.9- 1500mA 3 T Hawkey 4:13.9- B 2 J Poole 4:20.5- 5000mA 4 R Smith 16:41.2- B 3 P Calnan 19:32.8- 110HA 1 A Hodge 15.6- B 2 R Holt 19.2- 400HA 1 N Keogh 58.1- B 1 R Holt 63.5- 3000SCA 3 R Hall 11:27.7- B- HJA 1 M Whitehouse 1.95- B 3 D Campbell 1.70- PVA 1 A Hardy 3.20- B =2 J Robinson 1.10- LJA 5 B Barikor 6.02- B 5 D Campbell 4.67- TJA 1 B Barikor 13.17- B 4 A Hardy 10.48- SPA 4 G Hickey 9.50- B 4 A Hardy 9.01- HTA 1 Am Williamson 49.68- B 3 G Hickey 19.40- DTA 3 Am Williamson 34.38- B 4 G Hickey 24.40- JTA 5 A Hodge 41.72- B 4 Am Williamson 32.20- Match 1 B&BB 120
(08) 1st May. Sthn Lge Div3S Horsham (1)
100mA 3 M Purser 13.2- B 2 J Aust 12.3- 200mA 3 M Purser 27.7- B 3 J Aust 25.8- 400mA 2 D Griffin 52.8- B 2 C Daniel 56.3- 800mA 3 C Daniel 2:04.5- B 3 K Daniel 2:30.2- 1500mA 3 K Daniel 4:54.0- B 3 D Griffin 4:55.9- 5000mA 3 M Ellison 17:53.5- B 2 C Hogg 18:38.9- 110HA 1 M Purser 18.8- B 1 J Aust 18.8- 400HA 1 M Purser 62.5- B 1 J Aust 62.9- 3000SCA 3 C Hogg 12:23.8- B- HJA =2 M Purser 1.50- B =3 J Aust 1.10- PVA 1 J Day 2.71- B- LJA 3 C Daniel 5.24- B 2 D Griffin 5.08- TJA 3 C Daniel 10.64- B 2 M Purser 10.05- SPA 4 K Daniel 4.84- B 4 M Purser 4.34- HTA 2 Al Tawanaee 42.30- B- DTA 2 Al Tawanaee 32.70- B 4 M Purser 15.80- JTA 3 Al Tawanaee 29.20- B 3 K Daniel 18.84- 4X100m 3 B&B 51.6 (Purser, Aust, Griffin & C Daniel)- 4X400m 2 B&B 3:44.1 (Aust, Purser, C Daniel & Griffin)-
Match 1 Bracknell 149- 2 E Grinstead 1231/2  3 B&BC 115- 4 Ealing 76
(09) 3rd May. Ted Pepper Memorial 10Km Langley Pk
1 B Stephenson 31.39- 4 S Holmes 35.09- 5(1M40) R Smith 35.14- 9(1M45) S Smythe 35.59- 10 D Hilliar 36.12- 12 L Crowder 36.50- 15 A Crowder 37.29- 16 B McShane 37.30- 17(2M50) K Daniel 37.35- 19(2M55) P Hamilton 37.53- 24(2M45) C Griffin 38.47- 26 S Pairman 38.54- 31 G Cook 39.35- 32 R Brown 39.42- 33 G Coates 39.44- 44 A Holmes 40.31- 50 R Hall 40.48- 55(1L) M Loftus (DulR) 41.11- 60 M Cronin 41.41- 62 M Blunden 41.49- 69 J Bailey 42.18- 72 K Pratten 43.08- 73 T Simmons 43.08- 74 J Steer 43.21- 76 D Carton 43.30- 91 C Jones-Baldock 44.34- 99 C Lodwig 44.54- 102 D White 45.07- 107 W Orton 45.23- 109 J Tateson 45.30- 124 M Longstaff 47.00- 149 A Murrell 49.55- 153 N Cooper 50.52- 159 K Connaughton 51.53- 169 D Brookes 54.44- 170 J Otkay 54.46- 171 S Garside 54.47- 177 P Shepheard 55.24- 192 D Lawrie 59.43- 203 K Tyler 69.27
(10) 1st May. Brit Univ Chs Gateshead 400m sf J Godsell (L'B) 50.19
(11) 1st May. 1/2 Marathon Beckerich, Luxb M Crisp 96.08-
(12) 8th May. Brit Lge Div 2 Cardiff (1)
100mA 3 F Collymore 10.84- B 2 T Chiwira 10.90- 200mA 6 F Collymore 22.18- B 5 N Simpson 22.51- 400mA 2 T Chiwira 47.65- B 8 S Jarred 53.40- 800mA 6 M Airey 1:58.38- B 5 T Hawkey 1:59.85- 1500mA 8 J Atkinson 4:07.10- B 8 T Hawkey 4:16.60- 5000mA 3 B Stephenson 14:59.20- B 7 P Tucker 16:53.2- 110HA 7 R Holt 17.17- B 6 S Jarred 20.90- 400HA 6 R Holt 59.86- B 5 S Jarred 61.77- 3000SCA 4 G Clifford 10:05.2- B 6 P Tucker 10:59.99- HJA 5 M Whitehouse 1.95- B =7 M Champion 1.60- PVA 7 T Robinson 3.80- B 4 A Hardy 3.40- LJA 6 S Bobb 6.26- B 7 B Barikor 5.89- TJA 4 S Bobb 14.16- B 7 M Champion 10.83- SPA 7 P Boundy 10.47- B 7 A Fairbairn 8.61- HTA 7 P Boundy 30.60- B 6 A Fairbairn 29.58- DTA 6 P Boundy 36.54- B 6 A Fairbairn 32.39- JTA 3 P Boundy 61.00- B 4 S Williams 47.44- 4X100m 2 B&B 42.24 (Simpson, Collymore, Champion & Chiwira)- 4X400m 5 B&B 3:23.9 (Chiwira, Jarred, Champion & Airey)- Match 1 Border 327- 2 Trafford 320- 3 Harrow 316- 4 WSEH 291- 5 Cardiff 248- 6 Liv'p 247- 7 Notts 2271/2  8 B&B 211
(13) 2nd May. Three Forts XC Marathon (30M) D King 5:30- C Poole 5:49- R Griffin 6:30
(14) 2nd May. Kent YAs Lge Deangate (1)
U15 100mA 3 L Carpenter 12.7- B 4 O Bryant 13.9- 200mA 4 L Carpenter 26.4- B- 400mA 5 T Moran 68.8- B- 800mA 5 C Ward 2:27.3- B 4 A Blair 2:44.0- 1500mA 3 S Simpson 4:40.3- B 1 M Thorpe 4:41.6- 3000mA 4 C Frazer 12:02.9- B 2 T Dillon-Hearne 12:19.4- 80HA 3 T Moran 18.1- B 4 J Muji 16.1- LJA 6 A Blair 4.09- B 5 C Ward 3.84- SPA 1 R Al-Ameen 10.94- B 5 O Bryant 4.55- DTA 2 R Al-Ameen 22.63- B- JTA 5 R Al-Ameen 12.90- B-
Match Boys 4 B&B- Girls 1 B&B
(15) 4th May. Marathon Rotterdam 231 D Hilliar 2:53.06
(16) 5th May. VAC T&F Kingsmeadow 100/200m M Martineau 14.8/ 30.4
(17) 9th May. Gt Caledonian Run Balmoral 1M 10 M Skinner 4.14- 10.1K G Murray 65.50
(18) 9th May. YAs Lge (Mixed Sthn Prem) Norman Pk (1)
U17M 100mA 1 D Haque 10.9- B 1 S Blackwell 11.6- 200mA 1 D Haque 22.7- B 1 A Al-Ameen 24.0- 400mA 1 S Blackwell 51.8- B 4 R Daniel 56.1- 800mA 1 J Poole 2:05.2- B 2 R D'Angelo 2:09.0- 1500mA 2 J Poole 4:17.2- B 3 S Martin 4:42.2- 3000mA 1 D Brewer 9:43.3- B 3 D Willis 11:18.7- 100HA 1 A Al-Ameen 13.8- B 1 J Summersby 16.4- 400HA 3 G Rollerson 65.3- B 2 J Summersby 62.7- 1500SCA 3 T Beech 5:16.1- B 1 R Daniel 5:30.4- HJA 2 S Blackwell 1.68- B 2 S Harvey 1.45- PVA 1 S Huggins 3.30- B 1 A Berry 2.80- LJA 4 J Mortimer 5.26- B 3 T Doig 4.61- TJA 1 D Haque 12.46- B 2 T Doig 9.75- SPA 3 A Tawanaee 11.29- B 3 A James 9.25- HTA 1 A Tawanaee 51.58- B 2 C Scale 24.84- DTA 2 A Tawanaee 41.02- B 3 ? A Jones 22.60- JTA 1 S Harvey 59.65- B 2 T Doig 38.79- 4X100m 1 B&B 45.9- 4X400m 2 B&B 3:39.6-
U15B 100mA 2 J Alaka 11.4- B 2 A Stockdale 12.2- 200mA 2 J Alaka 23.3- B 3 B Lawrence 26.2- 400mA 3 A Stockdale 56.6- B 4 E Martin 63.1- 800mA 4 M Thorpe 2:16.3- B 3 E Martin 2:19.0- 1500mA 3 S Simpson 4:41.0- B 2 C Ward 4:52.3- 3000mA 4 C Dillon-Hearne 11:59.0- B 3 C Frazer 12:03.8- 80HA 3 H-L Roach 13.9- B 3 T Moran 17.6- LJA 3 A Stockdale 4.76- B- SPA 2 J Stockton 11.54- B 1 R Al-Ameen 11.04- HTA 1 J Stockton 53.12- B 1 R Al-Ameen 47.76- DTA 2 J Stockton 30.61- B 2 R Al-Ameen 27.11- JTA 1 B Bateman 39.56- B 3 T Moran 14.38-4X100m 3 B&B 49.2- 4X400m 3 B&B 4:13.2-
U13B 100mA 3 E Cox 13.6- B 2 S Camacho 13.7- 200mA 2 S Cavey 26.0- B 2 S Camacho 28.6- 800mA 1 S Cavey 2:13.5- B 3 J Ayisi 2:49.1- 1500mA 3 O Robinson 5:15.2- B 3 J Hampton 6:02.5- LJA 1 S Cavey 4.43- B 1 S Camacho 4.15- SPA 1 H Beazley 7.60- B 1 A Jordon 7.31- 4X100m 1 B&B 54.5 (Camacho, Cox, L Glace-Palmer & Cavey)-
U17W 100mA 2 A Godsell 12.1- B 2 A Wickham 13.3- 200mA 2 C Cooper 26.5- B 1 J South 28.2- 300mA 1 A Godsell 41.7- B 1 R Syrocki 43.0- 800mA 3 K Murray 2:22.9- B 1 B Proctor 2:28.7- 1500mA 3 K Murray 5:22.0- B 1 B Proctor 5:25.8- 3000mA 2 D Shearing 12:15.4- B 1 L Gibbs 13:11.5- 80HA 1 C Cooper 11.7- B 1 N Akif 13.0- 300HA 1 L Critchley 46.7- B 4 J Wood 53.0- HJA 1 K Murray 1.50- B 1 R King 1.50- LJA 1 R King 4.91- B 1 J Castell-Thomas 4.81- SPA 2 V Thomas 9.41- B 1 F Athawes 7.24- DTA 1 V Thomas 31.78- B 1 R Blackie 27.29- JTA 1 R Brace 30.25- B 1 R Carter 24.25- 4X100m 1 B&B 50.7-
U15G 100mA 3 S Solomon 12.9- B 1 H Jordan 13.4- 200mA 1 S Solomon 26.3- B 1 E Godley 28.0- 800mA 2 S McLellan 2:26.4- B 2 H Garcia 2:32.5- 1500mA 1 R Taylor 4:51.3- B 2 Am Smith 5:10.1- 75HA 2 S Solomon 11.4- B 3 K Cosby 12.9- HJA 1 L Blackie 1.45- B 3 R Samuels 1.30- LJA 1 L Blackie 5.16- B 1 K Cosby 4.68- SPA 1 A Taitt 9.10- B 1 S Brown 9.05- DTA 1 S Brown 31.00- B 1 A Taitt 23.38- JTA 2 E Godley 19.90- B 3 H Shomade 10.04- 4X100m 1 B&B 51.2-
U13G 75mA 1 R Cook 10.6- B 1 S Hurlock 11.1- 150mA 1 R Cook 21.7- B 1 K Vistuer 22.0- 800mA 1 R Smith 2:34.9- B 1 L Price 2:37.6- 1200mA 1 A DeMatos 4:08.1- B 2 G Power 4:15.5- 70HA 2 A Duffy-Penny 13.1- B 1 E Armstrong 14.0- HJA 1 N Nelson-Roberts 1.28- B 1 A Duffy-Penny 1.20- LJA 1 S Lewis 4.16- B 1 A Duffy-Penny 4.08- SPA 1 K Jones 6.77- B 1 E Brown 5.72- 4X100m 1 B&B 56.5 (Vistuer, E Patten, Lewis & Cook)-
Match 1 B&B 472- 2 Harrow 4051/2  3 Medw & M 3261/2  4 Milton K 261
(19) 10th May. SCVAC Lge (Kent Div) Sutcliffe Pk (2)
400mA 1 N Ayrton 54.1- B 3 J R Turner 60.4- C(M50) 1 G Coates 61.1- M60 3 J Robinson 72.0- 5000mA 2 R Smith 16:57.5- B 2 M Ellison 17:41.1- C 3 P Hamilton 18:27.7- 2KWalkA 1 S Lightman 10:24.0- B 1 S Hollingdale 12:03.4- C 1 P Hannell 10:48.5- PVA 1 A Hardy 3.40- C 2 J Robinson 1.90- M60 1 J Day 2.50- TJA 1 A Hardy 10.87- C 1 D Wallington 9.26- HTA 3 J R Turner 18.86- C 3 C Brand 26.33- Men 1 B&B 89-
400mA 2 A Alstrachen 66.6- B 1 S Laidlow 69.4- 5000mA 2 D Ballard 19:40.1- B 3 A Cilia 22:40.0- TJA 2 A Alstrachen 8.45- HTA 1 B Simpson 32.73- Women 5 B&B 31
(20) 12th May. Open Watford 400m Ursell 50.69
(21) 12th May. Lewisham Sch T&F Ladywell IntB 100/200m 3/1 A Al-Ameen 11.7/ 24.2
(22) 16th May. Rd 10Km Crouch End 192 A Edwards 48.10
(23) 16th May. 7M Sevenoaks
(38.34) 3 J Atkinson 39.22- 6(1V) R Smith 41.13- 16 D Hilliar 43.56- 20 D Ellison 44.56- 33 G Cook 46.58- 37 T Brightwell 47.35- 44 S Pairman 48.20- 46 G Coates 48.45- 51 R Brown 49.11- 55 D Beadle 49.40- 77 C Pike 51.15- 105 M Blunden 53.09- 109 N Webb 53.27- 129 A Cook 54.18-182 J Copley 56.53-210 M Longstaff 58.07-220 M Compton 58.48-439 K Tyler 82.36
(24) 16th May. Marathon Halstead D King 3:41- C Poole 4:23- R Griffin 4:23
(25) 16th May. 1/2 Marathon Leeds G Murray 154.10
(26) 15-16 May. County T&F Champs Kent Ashford. SM 100m 5 M Champion 11.44 (h .30)
ht R Fox 12.39- 200m 1 T Chiwira 21.48- 5 M Champion 22.59 (h .48)- h R Fox 25.05- 400m 4 N Simpson 50.24- 800m 5 T Hawkey 1:57.77- h D McKinlay 1:57.70- D Ryan 2:04.13- C Daniel 2:04.22- 1500m 2 T Hawkey 4:05.12- 3 J Atkinson 4:05.56- 6 S Cooper 4:22.28- 7 C Daniel 4:25.86- 5000m 2 B Stephenson 15:08.29- 3 J Murray 15:14.39- 110H/400H 1/4 S White 17.69/ 58.75- PV 1 A Williams 4.10- 2 S Tolson 3.70- 5 J Day 2.60- TJ 1 S Bobb 14.96- SP 3 B Lockwood 12.48- DT 4 B Lockwood 39.32- 5 A Fairbairn 35.48- M40 5000m 2 S Smythe (CamH) 17:22.62- JM 100m 1 D Bovell 11.19- 6 A Pope 12.23- 200m 4 D Bovell 22.98- 6 I Allerton 23.37 (h .21)- 400m 3 I Allerton 50.15- 6 M Richardson 51.28- 800m 3 D Griffin 2:01.65- 110H/LJ/PV 3/3/1 A Pope 18.84/ 5.81/ 4.00- 3KWalk 1 R Bain 14:00.28- SP 2 B Lockwood 14.24- 4 A Pope 11.50- HT 1 A Williamson 52.56- DT 2 B Lockwood 43.94- 3 A Williamson 37.80- 5 A Pope 31.35- U17 100m 2 D Haque 11.26 (h .06)- ht S Parrett 12.93- 200m 3 S Blackwell 22.95- h D Haque 22.92- S Parrett 26.21- 400m 1 S Blackwell 51.02- 800m h R D'Angelo 2:09.06- 100H 1 A Al-Ameen 13.75- PV 1 S Huggins 3.40- 3 A Berry 3.00- TJ 2 D Haque 12.56- JT 1 S Harvey 62.15 cbp- U15 100/200/400m 1 J Alaka 11.93 (h .72)/ 23.24- 8 A Stockdale 12.72 (h .52)/ (4)24.58/ (6)57.02- 800m h C Ward 2:26.27- 1500m 4 S Simpson 4:36.68- 5 M Thorpe 4:41.20- 13 C Ward 5:09.86- LJ 9 M Morrison 4.51- HT 1 J Stockton 53.35- 2 R Al-Ameen 52.85- SW 100m 1 K Benneworth 12.50- 200m 2 L Guthrie 26.13- 400m 3 B Clayton 56.53- 7 C Hobson 64.49- 800m 1 B Clayton 2:10.64- 5 C Jones-Baldock 2:34.50- PV 1 E Hughes 4.00- LJ 1 K Benneworth 5.42-
JW 100/200m 1 M Douglas 12.47/ 25.48- 6/5 S Allerton 14.38/ 29.70- 400m 1 K McKinlay 59.97- 2 R Chadwick 60.48- 4 L Hawkins 61.72- 7 S Allerton 68.22- 800m 2 E Fisher 2:17.46- 5 R Chadwick 2:22.34- 100H 1 H Robinson 14.72- 3 K Welch 17.29- 400H 3 K Welch 71.95- 6 S Allerton 76.63- TJ 1 S Alaneme 11.34- JT 1 C Lawrence 40.54cbp- U17W 100m 4 J South 13.49- 6 J Wood 14.41- 8 N Molnar 14.62- 200m h J South 27.49- 300m 2 R Syrocki 41.54- 6 J Wood 47.79- 800m 6 S Coombs 2:30.90- 8 B Proctor 2:34.35 (h :28.69)- 1500m 3 K Murray 5:00.22- 5 B Proctor 5:12.98- 6 S Coombs 5:13.75- 9 D Shearing 5:24.50- 80H 1 C Cooper 12.26(h .02)- 2 N Akif 12.52(h .25)- 5 L Critchley 13.33(h .18)- 300H 2 L Critchley 48.05- HJ 2 R King 1.45- LJ 3 J Castell-Thomas 4.89- 5 R King 4.82- TJ 2 R King 10.74- 3 J Castell-Thomas 10.44- SP 3 V Thomas 10.33- DT 2 F Clark 34.23- HT 1 V Thomas 42.08 cbp- 2 R Blackie 40.49- JT 3 R Brace 28.27- U15G 100m 1 S Solomon 12.75- 4 H Jordan 13.17- 5 C Shaw 13.47- sf S Harrison 13.50- hts H Shomade 13.76- A-L Barrett 13.79- V Nakangu 14.17- G Crosbie 14.21- 200m 3 K Cosby 27.13- hts C Shaw 28.01- S Harrison 28.37- H Shomade 28.92- 800m 1 R Taylor 2:17.43- 3 S McLellan 2:46.42 (ht :29.58)- 5 Am Smith 2:31.36 (ht :30.63)- hts H Garcia 2:35.69- Ln Smith 2:37.35- K Gibbs 2:42.02- H Ware 2:57.41- 1500m 1 R Taylor 4:53.69- 3 Am Smith 5:02.61- 4 H Garcia 5:20.60- 7 J Bain 5:33.15- 75H 1 S Solomon 11.42 (h .33 cbp)- 2.5KWalk 1 J Stacey 14:59.50- 2 H Williams 15:01.59- 3 J Bain 16:45.20- PV 1 R Arnheim 2.50- 2 L Blackie 2.50- 3 E Godley 2.40- LJ 1 L Blackie 5.04- 5 K Cosby 4.65- SP 2 S Brown 10.45- 4 A Taitt 9.44- DT 2 S Brown 31.03- 3 A Taitt 28.80- Essex Chelmsford. 100/200m F Collymore 10.84/22.20- A Wilson 11.08- Middx New River. SM 3KWalk 3 S Lightman 16:02.- JM 100/200m 6/h T Balogun 11.11/ 23.41- Sy Kingsmeadow. SM 200/400m h/4 J Godsell 23.00/ 50.13- 800m 2 R Bentley 1:55.7- 3 D Taylor 1:56.5- 400H 2 R Holt 59.1- 3KWalk 16 P Hannell 17:16.6- JM HJ 2 M Whitehouse 2.05- HT 1 M Covington 53.04- U17W 200/300m 2 A Godsell 25.3/ 40.80- HJ 4 An Smith 1.50- JT 2 F Athawes 29.08- Hants SM SP/DT/JT 3/3/1 P Boundy 11.65/ 37.48/ 64.56- Yorks SM 5000m 5 W Foster 15:39.
(27) 22nd May. Sthn Lge Div1 Southend (2)
100mA 5 N Keogh- B 5 S White 15.6- 200mA 5 D McKinlay 24.3- B 5 N Keogh 24.5- 400mA 3 D Moulton 53.2- B 3 S Cooper 52.5- 800mA 3 S Cooper 1:59.8- B 2 D McKinlay 1:59.9- 1500mA 5 C Osborn 4:28.1- B 5 R Hall 4:32.5- 5000mA 4 N Gasson 16:00.4- B- 110HA 1 A Hodge 15.4- B 2 S White 17.7- 400HA 2 N Keogh 59.3- B 2 S White 60.6- 3000SCA 4 D Hilliar 11:16.7- B- HJA 2 A Hodge 1.80- B 4 S Tolson 1.55- PVA 2 S Tolson 3.60- B 2 S Huggins 3.50- LJA 3 A Hodge 5.90- B 5 R Hall 4.80- TJAB- SPA 3 S Burman-Roy 12.02- B 5 R Hall 5.59- HTA 3 S Burman--Roy 41.89- B 4 S Tolson 24.21- DTA 4 S White 30.79- B 3 S Burman-Roy 27.58- JTA 3 A Hodge 44.90- B 5 S Burman-Roy 9.97- No B&B Relays
Match 1 Southend 157- 2 Highgt 113- 3 Ashfd 95- 4 WSEH 87- 5 B&BB 76
(28) 19th May. Brunel v St.Mary's v Middx U23 Uxbridge 100/400m 3/4 S White(G) 11.6pb/ 55.4
(29) 22nd May. BMC Solihull 800m M Airey 1:54.52- Wm B Clayton 2:10.17
5000m 7 D Taylor 13:53.13 UK M40 rec- 14 M Skinner 14:04.19pb
(30) 22nd May. Rd 3M City of London 187(3M50) M Cronin 21.15- 2850 ran
(31) 23rd May. Rd 10Km Bideford 2M65 C Poole 49.02- 2F60 S Poole 63.04
(32) 23rd May. Marathon Prague (cold, wet & windy) M Crisp 3:24.17
(33) 23rd May. City 10Km Aberdeen G Murray 60.00
(34) 22nd May. Sthn Lge Div3S Barn Elms (2)
100mA 2 L Francis 11.6- B 2 M Richards 11.2- 200mA 3 M Richards 23.5- B 2 L Francis 24.6- 400mA 2 N Ayrton 54.8- B 2 J Green 56.4- 800mA 3 N Ayrton 2:08.0- B 3 J Aust 2:21.9- 1500mA 4 M Ellison 5:00.9- B- 5000mA 3 M Ellison 17:42.4- B 2 C Huntley 19:11.1- 110HA 2 M Purser 17.6- B 2 J Aust 18.9- 400HA 2 M Purser 60.9- B 2 J Aust 60.9- 3000SCA 3 C Huntley 13:31.4- B- HJA 3 J Green 1.55- B 4 M Purser 1.40- PVA 3 J Day 2.40- B 2 P Featherston 2.40- LJA 3 M Purser 5.64- B 4 L Francis 5.18- TJA 4 J Aust 10.08- B 3 M Purser 10.08- SPA 4 P Featherston 10.06- B 2 G Hickey 9.56- HTA 2 P Featherston 30.77- B 2 G Hickey 25.37- DTA 3 P Featherston 28.35- B 3 G Hickey 25.03- JTA 3 P Featherston 42.58- B 2 J Green 40.70-4X100m 2 B&B 46.9 (Francis, Green, Purser & Richards)- 4X400m 3 B&B 3:48.7 (Purser, Francis, Green & Ayrton)-
Match 1 Chan Is 151- 2 Richmond 125- 3 B&BC 112- 4 Havering 96
(35) 22nd May. Sthn Women's Lge Norman Pk (2)
Sen 100mA 2 M Douglas 12.3- B 2 K Benneworth 12.7- 200mA 3 L Guthrie 26.2- B 1 C Cooper 26.0- 400mA 1 S Singer 59.0- B 2 K Porter 62.1- 800mA 3 S Singer 2:24.3 - B 1 R Chadwick 2:22.1- 1500mA 3 J Butler 5:00.0- B 2 D Ballard 5:14.8- 3000mA 4 K Pratten 12:19.9- B- 100HA 2 H Robinson 14.6- B 3 K Benneworth 18.8- U17 80HA 3 C Cooper 11.6- B 3 J Wood 15.5- 400HA 3 K Welch 75.7- B 3 C Jones-Baldock 79.8- U17 300H 2 J Wood 51.3- HJA 4 R King 1.40- B 4 L Betts 1.25- PVA 1 E Hughes 3.60- B 2 R King 2.30- LJA 2 K Benneworth 5.19- B 1 L Betts 5.05- TJA 1 S Alaneme 10.81- B 2 L Betts 9.93- SPA 4 V Thomas 9.91- B 4 F Clark 8.13- HTA 3 V Thomas 40.13- B 1 R Blackie 39.50- DTA 3 F Clark 35.60- B 1 R Blackie 30.45- JTA 2 C Lawrence 37.35- B 2 F Athawes 25.88- 4X100m 1 B&B 50.8- 4X400m 2 B&B 4:16.5-
U15 100mA 3 H Jordan 13.1- B 2 C Shaw 13.6- 200mA 3 K Cosby 27.3- B 1 K Gleeson 27.2- 800mA 1 R Taylor 2:19.7- B 2 J Findlay 2:37.5- 1500mA 3 Am Smith 5:05.0- B 2 H Garcia 5:21.2- 75HA 4 R Arnheim 12.9- B 2 R Hayward 12.9- HJA 3 R Taylor 1.35- B 2 R Arnheim 1.35- LJA 1 L Blackie 5.19- B 2 K Cosby 4.63- SPA 1 S Brown 9.89- B 1 A Taitt 9.16- DTA 1 S Brown 33.46- B 2 A Taitt 24.58- JTA 2 H Silvester 26.46- B 1 E Godley 20.89- 4X100m 1 B&B 52.5-
Match 1 B&B 217- 2 Ch Isl 202- 3 Haver 181- 4 Bedfd 169- 5 Bas 63
(36) 23rd May. Natl JL Croydon (2)
M 100mA 3 C Musa 11.3- B 2 D Bovell 11.4- ns E Telfer 12.2- 200mA 3 C Musa 22.5- B 4 S Blackwell 23.6- ns D Bovell 22.9- B Samuel 24.4- D Morgan 26.0- 400mA 2 I Allerton 50.7- B 1 M Richardson 51.2- 800mA 4 J Poole 2:00.4- B 4 D Griffin 2:03.6- ns R D'Angelo 2:09.8- 1500mA 8 R Perkins 4:22.3- B 7 T Murphy 4:26.2- 3000mA 5 R Perkins 9:22.1- B 4 D Brewer 9:43.3- 110HA 7 D Holloway 18.0- B 5 M Leal 22.0- 400HA 7 D Holloway 58.6- B 4 R Daniel 64.1- 2000SCA 8 M Leal 7:17.6- B 7 R Daniel 7:42.9- HJA 1 M Whitehouse 2.05- B 2 D Campbell 1.80- PVA 1 T Robinson 4.10- B 3 A Berry 2.90- LJA 5 R Wallace 5.88- B 4 B Samuels 5.46- TJA 7 B Samuels 11.53- B 2 R Wallace 11.42- SPA 3 A Pope 12.43- B 3 L Hall-Henry 10.85- HTA 1 Am Williamson 55.17- B 1 Al Tawanaee 50.98- DTA 2 Am Williamson 42.37- B 1 Al Tawanaee 38.34- JTA 2 S Harvey 57.18- B 6 R Wallace 31.87- 4X100m 2 B&B 44.1 (Musa, Blackwell, B Samuel & Bovell)- 4X400m 3 B&B 3:29.3 (Richardson, Griffin, Blackwell & Allerton)- Match Men 2 B&B 269-
Wm 100/200m 1/2 A Godsell 12.5/ 25.7- 400mA 2 K McKinlay 59.8- B 1 R Syrocki 60.6- 100H 1 C Cooper 15.4- HJA 2 An Smith 1.55- TJA 2 R King 10.82- B 1 J Castell-Thomas 10.78- HTA 3 V Thomas 42.81 cl U17 rec- B 1 R Blackie 41.18- JTA 1 C Lawrence 37.07- B 1 F Athawes 29.09- 4X100 1 B&B 49.2- Match Wmn 2 B&B 274-
(37) 24th May. SCVAC Lge (Kent Div) Erith (3)
100mA 2 R Fox 12.3- C(M50) 1 T Phillips 12.8- M60 3 J Robinson 14.9- 800mA 1 N Ayrton 2:06.6- B 2 M Ellison 2:22.5- C 1 K Daniel 2:22.0- LJA 4 A Hardy 4.97- C 1 D Wallington 4.86- DTA 2 J R Turner 26.57- C 2 D Wallington 26.31- 4X200 2 B&B 1:42.2 (Phillips, Fox, Ayrton & Turner)- Men 1 B&B 60- 2 Dartfd 46- 3 Ashfd 41- =4 Bexl & Pd Wd 38- 6 Inv 29
100mA 1 A Alstrachen 13.0- B 4 A Cilia 15.9- C 1 H Godsell 14.1- 800mA 2 M Miller 2:24.3- B 1 A Alstrachen 2:39.1- PVA 4 A Cilia 1.60- LJA 5 D Ballard 2.92- C 1 H Godsell 3.60- DTA 1 B Simpson 27.75- 4X200 1 B&B 1:57.7 (Ballard, Alstrachen, Godsell & Miller) Women 4 B&B 49
(38) 29th May. T&F Kalamata, Gr 100/200m D Grant 10.49/ 21.30
(39) 26th May. Club Chs (1) Norman Pk
5000m 1 C Osborn (Reynolds Bowl) 16:43.0- 2 R Hall 17:13.9- 3 M Ellison 17:17.2- 4 D Ellison 17:24.6- 5 D Hilliar 17:41.0- 6 B McShane 17:45.7- 7 I Taylor 18:09.6- 8 R Brown 18:47.3 9 G Cook 18:53.7- 10 J Bailey 19:42.8- 11 A Lambert 21:03.2
(40) 29th May. London Inter-Clubs Copthall 800m N Ursell 1:59.6
(41) 29th May. T&F Ireland 400m N Simpson 49.52
(42) 29th May. Street PV Ashford Town Centre SW 1 E Hughes 4.00-
(43) 29th May. Surrey Vets T&F Chs Kingsmeadow 3KWalk 1M60 N Simmons 19:01
M50 800/1500m K Daniel(G) 2:16.0/ 4:39.6- M70 80H/HJ/PV J Day(G) 16.6/ 1.19/ 2.60
(44) 29-30 May. SE U20 Chs Watford U20 100m sf T Balogun 10.99- C Musa 11.11(h .06)
D Bovell 11.14- ht E Telfer 11.97- 200m 6 C Musa 22.37- 400m ht M Richardson 50.31- I Allerton 50.91- HJ 2 M Whitehouse 2.00- PV 1 T Robinson 4.10- HT 1 Am Williamson 55.51- 2 M Covington 52.48- U17 100/200m 5/3 D Haque 11.09/ 22.24- ht S Blackwell 23.43- 100H 3 A Al-Ameen 13.4- PV 3 S Huggins 3.40- HT/DT 1/3 Al Tawanaee 54.70/ 43.43- U15 100/200m 1 J Alaka 11.28/ 22.66- HT 2 R Al-Ameen 47.17- U20W 800m h E Fisher 2:18.05- 100H 4 H Robinson- TJ 1 S Alaneme 12.04- JT 3 C Lawrence 40.69 cl rec- U17W 200/300m 6/2 A Godsell 25.14/ 40.6- h/7 R Syrocki 26.2/ 41.96- 1500m h B Proctor 5:06.27- 80H 2 C Cooper 11.71- 300H h L Critchley 47.4- TJ 7 J Castell-Thomas 10.42- HT 1 R Blackie 42.70- 2 V Thomas 42.33- DT 2 F Clark 35.40- U15G 100/200m hts S Harrison 13.61/ 27.95- K Cosby 27.02- C Shaw 13.96/ 28.33- G Crosbie 14.22/ 29.35- 1500m h H Garcia 5:19.22- 75H 1 S Solomon 11.33- h R Arnheim 12.89- PV =3 L Blackie & R Arnheim- LJ 1 L Blackie 5.22- 9 K Cosby 4.75- SP 6 A Taitt 8.37- DT 3 S Brown 27.55- 5 A Taitt 25.26
(45) 30th May. Intl T&F Szombathely, Hun 100/200m F Collymore (Wal) 10.83/ 21.81
(46) 30th May. Myra Garrett 10Km Danson Pk
(34.53) 32 G Coates 41.47- 33 R Brown 41.55- 64 C Pike 44.55- 155 S Hollingdale 50.57
(47) 30-31 May. CAU Inter-Counties Bedford 400m 2 T Chiwira 47.80- 1M 1 M Skinner 4:12.43
5000m 11 J Murray 15:09.4pb- 10000m 2 B Stephenson 31:51.77- 110H 1 M S-Freckleton 13.64- 3KWalk 17 P Hannell 16:29.38- TJ S Bobb 15.13pb- JT 13 P Boundy 59.59- SW 800m 5 B Clayton 2:11.47 (ht :10.83)- PV 1 E Hughes 3.90-
(48) 2nd Jun. T&F Milan 200m J Golding 21.19
(49) 3rd Jun. Assembly Lge 3M Victoria Pk 14 S Smythe (DulR) 19.14
(50) 4th Jun. T&F Seville, Sp 200m 5 J Golding 20.83
(51) 5th Jun. Brit Lge Div 2 Liverpool (2)
100mA 5 M S-Freckleton 10.9pb- B 7 D Bovell 11.3- 200mA 7 M S-Freckleton 22.6- B 7 B Barikor 23.5- 400mA 2 T Chiwira 47.7- B 3 N Simpson 49.2- 800mA 2 M Skinner 1:51.9- B 4 M Airey 1:54.3- 1500mA 4 R Bentley 3:56.2- B 4 T Hawkey 4:01.9- 5000mA 5 B Stephenson 14:57.0- B 5 W Foster 15:39.6- 110HA 8 S White 17.9- B- 400HA 7 N Keogh 58.2- B 4 S White 58.5- 3000SCA 8 R Hall 11:14.3- B 8 J Green 13:16.4- HJA 6 B Barikor 1.90- B 7 M Champion 1.65- PVA 6 T Robinson 4.20- B- LJA 2 S Bobb 6.89pb- B 5 B Barikor 5.91- TJA 1 S Bobb 14.42- B 1 B Barikor 13.39- SPA 5 R Lockwood 11.75- B 5 Am Williamson 9.31- HTA 6 Am Williamson 47.54- B 7 R Lockwood 21.60- DTA 5 Lockwood 38.75- B 3 Am Williamson 36.17pb- JTA 8 J Green 38.21- B 7 B Barikor 21.98- 4X100m 5 B&B 42.3 (Barikor, Champion, Chiwira & Bovell)- 4X400m 5 B&B 3:18.5 (M Richardson, Simpson, Chiwira & Skinner)-
Match 1 Trafford 333- 2 Border 328- 3 Harrow 310- 4 Cardiff 275- 5 WSEH 256- 6 Liv'pl 239- 7 Notts 227- 8 B&B 225
(52) 5th Jun. Sthn Women's Lge Norman Pk (3)
Sen 100mA 5 H Robinson 12.9- B 4 R Syrocki 13.0- 200mA 3 C Cooper 25.8- B 1 R Syrocki 26.2- 400mA 1 B Clayton 55.7- B 2 K Porter 59.7- 800mA 3 R Chadwick 2:21.4- B 2 C Jones--Baldock 2:31.5- 1500mA 2 E Fisher 4:52.5- B 2 J Butler 4:56.8- 3000mA 4 E Bugler 11:40.0- B 2 K Pratten 12:24.0- 100HA 2 H Robinson 14.8- B 2 K Welch 17.4- U17 80HA 1 C Cooper 11.6- B 2 J Wood 13.8- 400HA 4 L Hawkins 72.4- B 2 K Welch 73.9- U17 300H 1 J Wood 51.3- HJA 3 An Smith 1.50- B 2 L Hawkins 1.45- PVA 4 R King 2.30- B 4 A Cilia 1.10- LJA 5 L Hawkins 4.72- B 4 H Robinson 4.48- TJA 3 J Thomas 10.71- B 2 R King 10.50- SPA 1 M Augee 13.10- B 3 F Clark 8.74- HTA 4 R Blackie 42.26- B 3 M Augee 34.24- DTA 2 M Augee 38.02- B 1 F Clark 30.44- JTA 2 F Athawes 29.46- B 1 R Carter 26.75- 4X100m 3 B&B 50.2- 4X400m 1 B&B 3:59.6-
U15 100mA 1 S Solomon 12.7- B 2 L Rose 13.5- 200mA 5 C Shaw 28.2- B 4 S Harrison 28.2- 800mA 1 S McLellan 2:30.0- B 1 C McNamara 2:38.2- 1500mA 3 H Garcia 5:20.1- B 1 J Findlay 5:21.0- 75HA 1 S Solomon 11.5- B 2 S McLellan 12.6- HJA 3 C Shaw 1.40- B 2 J Harding 1.25- LJA 3 L Rose 4.45- B 1 J Harding 4.35- SPA 1 S Brown 10.32- B 1 A Taitt 8.45- DTA 1 S Brown 30.33-B 2 A Taitt 23.63-JTA 1 S Brown 23.36-B 4 G Crosbie 10.91-4X100m 2 B&B 54.3-
Match 1 B&B 213- 2 Herts 188- 3 Sutton 163- 4 TVH 148- 5 Ealing 139
(53) 5th Jun. T&F Pol 100m D Grant 10.51
(54) 6th Jun. Rd 10Km Beckenham (33.25) 9 A Crowder 36.38- 16 B McShane 38.08- 26(1M50)
T Brightwell 39.45- 50 N Bunclark 43.54- 54 L Page 44.03- 83 J Steer 47.11- 119(1M60) R Saiz 50.45- 144 D Churchus 53.00- 145 J Eastbury 53.03
(55) 6th Jun. Marathon Lake Vrynwy
B Smith 3:39- D King 3:39- D Lewis 3:51- C Poole 4:15- J Else 4:47-
(56) 6th Jun. Intl Loughborough
100m 6 F Collymore 10.74- 110H 2 M S-Freckleton 13.80- PV Wm 1 E Hughes 4.05
(57) 6th Jun. YAs Lge (Mixed Sthn Prem) Norman Pk (2)
U17M 100mA 1 D Haque 11.3- B 1 A Al-Ameen 11.7- 200mA 1 D Haque 23.0- B 1 S Blackwell 23.4- 400mA 2 S Blackwell 50.9- B 2 T Ayres 54.6- 800mA 2 R D'Angelo 2:07.4- B 1 T Murphy 2:08.1- 1500mA 3 T Ayres 4:33.3- B 2 S Martin 4:45.1- 3000mA 1 D Brewer 9:46.3- B 2 D Willis 11:18.0- 100HA 1 A Al-Ameen 13.5- B 2 R Jones 14.2- 400HA 1 G Rollerson 62.0- B 1 J Summersby 62.1- 1500SCA 3 T Beech 5:04.7- B 1 R Daniel 5:07.7- HJA 2 J Cole 1.56- B 2 S Blackwell 1.45- PVA 1 S Huggins 3.50- B 1 A Berry 3.20- LJA 2 J Mortimer 5.59- B 3 C Houghton 4.91- TJA 1 D Haque 12.57- B 1 J Cole 11.46- SPA 2 A Tawanaee 11.86- B 2 C Scales 10.24- HTA 1 A Tawanaee 56.- B 2 C Scales 21.27- DTA 1 A Tawanaee 41.54- B 2 C Scales 21.33- JTA 1 S Harvey 61.21- B 1 J Mortimer 28.93- 4X100m B&B dq- 4X400m 2 B&B 3:41.2 (D'Angelo 54.7- Murphy 55.9- Ayres 55.7- Blackwell 54.9)-
U15B 100mA 1 J Alaka 11.4- B 2 A Stockdale 12.4- 200mA 2 J Alaka 23.2- B 3 L Carpenter 26.0- 400mA 3 A Stockdale 54.4- B 3 N Hatchet 60.4- 800mA 4 C Ward 2:25.7- B 3 R Evans 2:28.4- 1500mA 2 M Thorpe 4:40.2- B 1 S Simpson 4:51.3- 3000mA 2 C Dillon-Hearne 11:59.9- B 2 C Frazer 12:03.9- 80HA 1 H-L Roach 12.9- B 3 T Moran 16.9- HJA 2 M Morrison 1.40- PVA 1 R Evans 2.00- LJA 2 A Stockdale 4.86- B 2 M Morrison 4.67- SPA 1 J Stockton 11.95- B 1 R Al-Ameen 10.89- HTA 1 J Stockton 53.50- B 1 R Al-Ameen 45.42- DTA 1 J Stockton 31.05- B 1 B Bateman 26.72- JTA 3 B Bateman 37.27- B 1 J Sellick 36.61- 4X100m 3 B&B 48.5 (Roach, Stockdale, Carpenter & Alaka)- 4X400m 3 B&B 4:24.4 (Hatchet, Moran, Simpson & Thorpe)-
U13B 100mA 2 I Ukoko 13.6- B 2 S Camacho 13.7- 200mA 1 S Cavey 26.5- B 3 S Camacho 29.2- 800mA 1 S Cavey 2:33.7- B 1 J Ayisi 2:39.4- 1500mA 2 J Harding 5:00.7- B 1 O Robinson 5:03.1- B 3 J Hampton 6:02.5- LJA 2 S Camacho 4.25- B 2 S Cavey 4.22- SPA 2 D Duffin 8.53- B 1 H Beazley 7.09- B 1 A Jordon 7.31- 4X100m 1 B&B 53.5-
U17W 100mA 1 A Godsell 12.5- B 3 N Akif 13.7- 200mA 1 C Cooper 26.2- B 1 L Crithley 27.6- 300mA 1 A Godsell 40.6- B 2 C Vineall 47.4- 800mA 1 K Murray 2:19.1- B 1 S Coombs 2:32.0- 1500mA 2 K Murray 5:09.1- B 2 S Coombs 5:28.6- 3000mA 3 D Shearing 11:47.0- B 2 B Proctor 11:57.1- 80HA 1 C Cooper 11.8- B 1 N Akif 12.6- 300HA 1 L Critchley 45.7- B 2 J Wood 51.9- HJA 2 An Smith 1.50- B 2 R King 1.45- LJA 2 J Castell-Thomas 4.99- B 1 R King 4.92- SPA 2 F Clark 9.05- B 2 R Blackie 8.80- DTA 1 F Clark 35.07- B 1 R Blackie 29.77- JTA 2 F Athawes 29.64- B 2 R Carter 23.10- 4X100m 1 B&B 50.1-
U15G 100mA 2 S Solomon 12.6- B 3 H Jordan 13.6- 200mA 3 S Elsom 27.1- B 2 E Godley 27.4- 800mA 1 R Taylor 2:24.2- B 1 R Samuels 2:25.7- 1500mA 1 Am Smith 5:05.0- B 1 S McLellan 5:15.6- 75HA 1 S Solomon 11.6- B 2 R Arnheim 13.1- HJA 1 L Blackie 1.50- B =1 R Arnheim 1.30- LJA 1 L Blackie 5.06- B 1 K Cosby 4.74- SPA 1 S Brown 9.96- B 2 A Taitt 8.17- B 1 9.05- DTA 1 S Brown 32.57- B 1 A Taitt 24.84- JTA 3 S Brown 21.83- B 2 E Godley 15.99- 4X100m 2 B&B 50.2-
U13G 75mA 3 R Cook 10.6- B 2 S Hurlock 11.0- 150mA 4 R Cook 21.5- B 2 K Vistuer 21.5- 800mA 1 R Smith 2:35.2- B 1 L Price 2:37.1- 1200mA 1 A DeMatos 3:59.6- B 1 G Power 4:20.5- 70HA 2 A Duffy-Penny 13.1- B 2 E Armstrong 13.6- HJA 3 N Nelson-Roberts 1.25- B 2 A Duffy-Penny 1.25- LJA 3 S Lewis 4.07- B 3 A Duffy-Penny 3.91- SPA 1 E Brown 7.00- B 1 K Jones 6.95- 4X100m 1 B&B 55.5-
Match Overall 1 B&B 4881/2  2 WSEH 4731/2  3 HHH 277- 4 Crawley 159
(58) 7th Jun. SCVAC Lge (Kent Div) Ashford (4) Men 200m A 2 N Ayrton 24.6- B 3 J R Turner
26.8- C(M50) 2 T Phillips 26.5- 1500m A 2 M Ellison 4:40.9- B 1 C Griffin 4:44.6- C 1 K Daniel 4:40.4- M60 2 D White 5:46.6- HJ A 5 A Hardy 1.30- C 5 D Wallington 1.20- M60 1 J Robinson 1.25- SP A 1 A Hardy 8.96- C 3 C Brand 9.10- JT A 4 J R Turner 28.22- C 5 D Wallington 27.46- M60 1 C Brand 38.28- 4X400 2 B&B 4:09.2 (Phillips, Turner, Ayrton & Ellison)
Match M 1 B&B 72- 2 Dartfd 57- 3 Ashfd 54- 4 Pd Wd 51- 5 Inv 50- 6 Bexl 47-
Wm 200m A 3 A Alstrachen 29.1- B 1 M Miller 28.1- C 1 H Godsell 29.5- 1500m A 2 D Ballard 5:23.2- B 2 A Cilia 6:11.0- F60 2 N Cross 7:47.1- HJA 5 B Simpson 1.15- F60 1 N Cross 0.95- SP 2 B Simpson 7.92- C 4 H Godsell 5.69- JTA 2 B Simpson 26.80- C 4 H Godsell 11.80- F60 1 N Cross 16.70- 4X400 1 B&B 4:32.2-
Match Wm 1 B&B 67- 2 CamH 66- 3 Dartfd 55- 4 M&M 50- 5 Pd Wd 36- 6 S'Oaks 30
(59) 10th Jun. T&F Bratislava 100/200m J Golding 10.48/ 20.87
(60) 12th Jun. BMC Watford 800m M Airey 1:55.35-
(61) 13th Jun. Intl Bedford 100/200m F Collymore 10.75/ 21.63- 400m T Chiwira 47.39
1500m 6 M Skinner 3:42.35pb- AAA 10000m 11 D Taylor 29:44.95 cl Vrec- 4X100 1 GB (inc J Golding)- SW 800m B Clayton 2:10.84- PV 2 E Hughes 4.00-
(62) 13th Jun. SCVAC Chs Battersea Pk M55 800/1500m 1 P Hamilton 2:27.01/ 5:00.47
M65 DT/JT 1 C Brand 39.91/ 37.70- M70 HJ/PV 1 J Day 1.20/ 2.40
SP/HT/DT/JT 1/4/1/1 G Hickey-
(63) 13th Jun. 1/2 Marathon St.Albans L Crowder 84.57
(64) 12th Jun. Kent Schools Ashford SB Walk 1 R Bain 9:09.9- IntB 100m 2 D Torfu 11.5
7 S Stevens 11.9- 200m 2 D Haque 22.8- 4 J Summersby 24.0(h 23.8)- 400m 7 T Ayres 56.6- 800m 6 R D'Angelo 2:09.4(h .1)- 7 R Davies 2:09.8- T Doig 2:16.3- 1500m 3 J Poole 4:12.0- PV 1 S Huggins 3.40- 3 A Berry 2.80- HT 1 A Tawanaee 52.88- JT 1 S Harvey 57.59- JB 100m 1 J Alaka 11.5- 400m 4 A Stockdale 55.3- 1500m 3 S Simpson 4:40.0- 6 M Thorpe 4:44.2- IntG 100m N Molnar 15.2- 300m 1 R Syrocki 41.5- 3 C Vineall 47.0- 7 L Messenger 50.8- 1500m 5 B Proctor 5:13.8- 8 S Coombs 5:27.5- 80H 1 N Akif 12.5- 300H 2 L Critchley 47.2- 3 J Wood 51.7- TJ 2 R King 10.64- HT 1 R Blackie 44.92- 2 V Thomas 43.10- DT 2 F Clark 36.29- JG 100m 2 H Jordan 13.2- 5 H Shomade 13.9- 7 E Wolfe 14.0- 200m 2 E Godley 27.3- 800m 1 R Taylor 2:21.1- 3 S McLellan 2:26.4- 7 C McNamara 2:36.1- 1500m 2 Am Smith 5:01.4- 4 H Garcia 5:15.4- 6 J Findlay 5:26.8- 75H 1 S Solomon 11.6- 5 R Haywood 13.0- Walk 1 H Williams 11:33.2- 2 J Stacey 11:44.4- DT 7 N Wanogho 20.24- LJ 1 L Blackie 5.04- 6 R Arnheim 4.54- JT 2 H Silvester 23.95-
(65) 14th Jun. Club Chs (2) Norman Pk
SM 200m 1 M Champion (Wood Cup) 22.3- 2 S White 24.5- 3 T Phillips (M50) 26.1- 4 G Coates (M50) 29.0- 800m 1 B Stephenson (Barclay-Esson Cup) 2:02.7- 2 N Ayrton (M40) 2:02.7- 3 D Ryan 2:03.8- 4 R Hall 2:04.1- 5 K Daniel (M50) 2:18.2- 6 I Taylor (M40) 2:22.0- 7 G Coates (M50) 2:22.9- 8 R Brown (M50) 2:25.3- 3000m 1 B Stephenson (Morgan Cup) 8:49.1- 2 E Prendergast 9:24.9- 3 J Thorpe 9:28.9- 4 M Ellison (M40) 10:04.5- 5 D Ellison 10:09.8- 6 C Griffin (M45) 10:12.1- 7 B McShane (M40) 10:14.1- 8 I Taylor (M40) 10:40.3- 9 T Brightwell (M55) 11:17.8- TJ R Brown (M50) 7.66- U20 200m 1 M Richardson 23.4- 2 E Telfer 24.6- 3 C Daniel 25.3- 800m 1 M Richardson (Howard Cup) 2:04.5- 2 C Daniel 2:11.8- HT A Williamson 57.98- U17 200m 1 D Haque 22.6- 2 J Summersby 23.9- 3 P Rochester 24.5- 4 S Stephen 25.0- 5 T Ayres 25.2- 6 A Letchford 25.7- 7 D Morgan 25.7- 800m 1 T Ayres 2:08.1- 2 A Letchford 2:09.8- 3 R Daniel 2:11.0- 4 D Morgan 2:14.1- 3000m 1 J Poole 9:40.3- 2 D Brewer 10:00.4- 400H 1 R Daniel 60.4- 2 J Summersby 63.4- 3 T Doig 67.7- 4 R Jones 70.8- TJ 1 S Stevens 11.26- 2 R Jones 10.84- HT A Tawanaee 54.98- U15 200m 1 J Alaka 23.8- 2 A Stockdale 25.5- 3 D Cole 26.6- 4 D Hammond 27.0- 5 J Hartley 28.1 (h 27.3)- 6 A Blair 28.6 (h .0)- h J Savastana 29.4- 800m 1 M Thorpe 2:19.0- 2 C Ward 2:27.0- 3 R Evans 2:28.7- 4 P O'Connor 2:39.3- 3000m 1 S Simpson 10:25.2- 2 C Ward 11:09.9- 3 T Dillon-Hearne 12:04.0- TJ 1 A Stockdale 10.05- 2 D Cole 9.75- 3 R Evans 9.43- 4 P O'Connor 9.19- 5 C Fraser 8.58- 6 H McDonald 8.21- 7 T Dillon-Hearne 7.71- 8 J Savastana 7.30- HT 1 J Stockton 54.82- 2 R Al-Ameen 51.50- U13 200m 1 S Cavey 28.7- 2 O Robinson 30.0- 3 B Hopkins 31.7- 4 C Taylor 32.1- hs C Sumner 30.8- J Wheelan 33.3- T Ayton 35.3- 800m 1 S Cavey 2:17.0- 2 J Harding 2:31.3- 3 O Robinson 2:35.7- 4 B Greenhalgh 2:38.3- 5 C Fraser 2:43.9- 6 C Sumner 2:46.3- StTJ 1 S Cavey 6.66- 2 D Duffin 6.03- 3 B Hopkins 5.85- HT (1Kg) 1 D Duffin 33.39- 2 J Holland 32.50- 3 A Scott 21.53- SW 200m V Cole 26.5- 3000m 1 J Butler 11:12.8- 2 K Pratten 12:32.5- U20W 200/3000m E Fisher 29.1/ 10:57.4- U17W 200m 1 A Lushington 28.8- 2 T Francis 30.8- 3 C Thomas 33.5- 800m 1 K Murray 2:19.7- 2 B Proctor 2:28.4- 3 S Coombs 2:30.9- 4 D Shearing 2:32.8- 5 V Evans 2:44.4- 3000m Ln Smith 12:22.0- 300H 1 S McLellan 48.3- U15G 200m 1 S Solomon 26.8- 2 K Cosby 27.5- 3 C Shaw 28.1 (h 27.8)- 4 S Harrison 28.4- 5 A Barrett 29.8 (h 29.1)- 6 S Taylor 30.2 (h 29.6)- ht L Kastonyana 30.0- 800m 1 R Taylor 2:12.5- 2 J Findlay 2:33.5- 3 C McNamara 2:37.9- 4 K Gibbs 2:41.5- 5 L Kastonyana 2:41.8- 6 C McCarthy 2:42.2- 3000m Am Smith 11:02.3- 2 H Garcia- StTJ 1 S Solomon 7.15- 2 D Barley 6.30- 3 K Cosby 6.21- 4 S Taylor 6.02- 5 C McCarthy 5.50- HT 1 A Barrett 22.74- 2 K Cosby 16.19- U13G 150m 1 K Vistuer 21.2- 2 R Cook 21.2- 3 S Hurlock 21.3- 4 G Shephard 21.4- 5 J Matthews 21.5(h .4)- 6 A Duffy-Penny 21.8- hts E Patten 21.8- L Price 21.8- N Roberts 22.6- E Armstrong 23.3- K Jones 23.8- 800m 1 A DeMatos 2:30.7- 2 L Price 2:33.5- 3 R Smith 2:42.1- 4 D Critchley 2:43.5- 5 N Roberts 2:46.2- 6 J Linker 2:58.8- StTJ 1 J Matthews 6.13- 2 A Duffy--Penny 5.99- 3 S Hurlock 5.90- 4 E Armstrong 5.76- HT 1Kg 1 K Jones 31.62- 2 E Patten 30.22- 3 E Brown 27.36- 4 J Matthews 24.85-
(66) 15th Jun. VAC 5M Rd Chs Battersea Pk 3 P Hamilton 30.20
(67) 16th Jun. Kent 10000m Dartford S Smythe 36:39.0
(68) 17th Jun. Kent AC Ch Ladywell 800m N Ursell 1:59.1
(69) 18th Jun. Night of Flanders Marathon Belg 1M65 C Poole 4:06
(70) 19-20 Jun. SEAA Chs Watford SM 100m h M Richards 11.17- 400m h N Simpson 49.71
800m sf R Bentley 1:54.58- 1500m 1 M Skinner 3:47.57- TJ 2 S Bobb 14.57- U17 JT 2 S Harvey 62.82- SW LJ 6 K Benneworth 5.52
(71) 19-20 Jun. Euro Cup Bydgoszcz, Pol ns 4X100 GB 38.89 (inc J Golding)
(72) 19-20 Jun. Welsh Chs Colwyn Bay 100/200m 1 F Collymore 10.94/ 22.36
(73) 19th Jun. HHH Open Tooting Bec 1500m K Daniel 4:36.4
(74) 19th Jun. Inter-County Schools Ashford Int 200m D Haque 22.6- 400m S Blackwell 52.4
Jun 100m J Alaka 11.4-
(75) 20th Jun. Natl JL Eton (3)
Men 100mA 3 T Balogun 11.00- B 2 D Bovell 11.2- ns C Musa 11.2- S Stephens 12.7- R Bain 13.1- 200mA 6 D Haque 22.50- B 3 C Musa 23.00- ns B Samuels 24.00- 400mA 4 I Allerton 50.80- B 1 M Richardson 50.3- 800mA 3 J Poole 2:00.0- B 4 D Griffin 2:03.0- ns R Davies 2:04.8- T Ayres 2:09.4- 1500mA 3 J Poole 4:15.5- B 6 R Bain 4:30.1- 3000mA 8 D Brewer 10:01.05- B 7 S Martin 10:36.2- 110HA 8 R Jones 20.1- B 8 M Leal 21.8- 400HA 4 A Worley 58.50- B 3 R Daniel 61.20- 2000SCA 8 T Beech 7:20.7- B 4 M Leal 7:25.3- HJA =2 M Whitehouse 1.95- B 2 D Campbell 1.85- PVA 4 S Huggins 3.50- B- LJA 5 D Haque 5.95- B 3 B Samuels 5.81- TJA 3 D Haque 12.87- B 1 D Bovell 12.82- SPA 2 B Lockwood 13.95- B 1 A Pope 12.98- HTA 1 Am Williamson 55.79- B 1 M Covington 47.71- DTA 1 B Lockwood 43.43- B 1 Am Williamson 42.07- JTA 2 S Harvey 55.86- B 3 A Middleton 41.78- 4X100m 1 B&B 43.00 (Allerton, Balogun, Haque & Bovell)- 4X400m 3 B&B 3:27.3 (Richardson, Poole, Worley & Allerton)-
Match Men 1 Shaft B 2891/2  2 B&B 2761/2  3 Enfd & H- 4 Harrow- 5 WSEH- 6 Norw- 7 B'mth- 8 M&M-
Women 100mA 3 H Robinson 12.6pb- B 2 R Syroki 12.7pb- 200mA 5 R Chadwick 26.6- B L Critchley 27.0pb- 400mA 1 R Syroki 58.9pb- B S Allerton 69.5- 800mA E Fisher 2:21.3- B 3 R Chadwick 2:21.0- 1500mA 4 E Fisher 4:57.2- B 3 B Proctor 5:11.4- 3000mA 5 D Shearing 11:39.0pb- B- 100HA 2 H Robinson 14.5pb- B 1 K Welch 17.2pb- 400HA 4 K Welch 72.7- B 3 S Allerton 79.5- HJA 2 An Smith 1.55- B 4 R King 1.35- PVA 4 R King 2.00- B- LJA 2 J Thomas 4.94- B 4 L Critchley 4.15- TJA 2 J Thomas 11.12pb- B 2 R King 10.47- SPA 5 V Thomas 9.70- B 2 F Clark 9.61pb- HTA 3 R Blackie 44.64- B 1 V Thomas 43.62- DTA 3 F Clark 34.94- B 3 R Blackie 29.32- JTA 7 R Brace 26.44- B- 4X100m 2 B&B 52.2 (Critchley, J South, Brace & Robinson)- 4X400m 3 B&B 4:08.5 (Welch 67.0- Fisher 62.4- Chadwick 60.5- Syroki 58.6)- Match Wmn 3 B&B 2141/2 
(76) 20th Jun. Kent YAs Lge Canterbury (2)
U15 100mA 4 C Nelson 13.1- B 4 H-L Roach 13.2- 400mA 3 D Keen 60.6- B 2 A Blair 67.1- 800mA 5 R Evans 2:29.5- B 5 C Frazer 2:45.6- 1500mA 5 C Ward 5:06.2- B 3 S Worley 5:10.5- 3000mA 1 S Simpson 10:03.8- B 3 T Dillon-Hearne 11:52.3- 80HA 2 H-L Roach 12.6- B 2 J Boucsher 15.6- HJA 2 M Morrison 1.35- B 3 S Worley 1.25- LJA 4 M Morrison 4.86- B 3 R Evans 4.35- SPA 1 R Al-Ameen 11.11- B 1 B Bateman 9.98- DTA 1 R Al-Ameen 29.15- B 1 B Bateman 23.35- JTA 4 B Bateman 34.13- B 3 T Moran 13.44 -4X100m 3 B&B 55.0 (Ward, Moran, Roach & Nelson)- 4X400m 5 B&B 4:26.3 (Frazer, Worley, Blair & Keen)-
U13B 100mA 1 I Ukoko 13.8- B 1 S Cavey 13.4- 200mA 4 S Camacho 29.7- B- ns L Barnes 28.7- J Ayisi 31.8- H Beazley 32.1- C Sumner 34.2- 800mA 4 O Robinson 2:28.8- B 2 J Ayisi 2:43.8- ns B Greenhalgh 2:38.1- E Knight 2:41.6- D Peatfield 2:44.0- J Reeves 2:44.1- 1500mA 1 S Cavey 5:02.5- B 1 J Harding 5:04.7- SprHA 1 A Jordon 13.7- B 1 C Sumner 15.6- HJA 2 S Camacho 1.35- B 2 J Marchant 1.15- LJA 3 S Camacho 4.22- B 2 S Cavey 4.00- SPA 2 A Jordon 8.29- B- DTA 2 D Duffin 18.86- B 1 J Holland 14.32- JTA 1 D Duffin 34.83- B 2 J Marchant 20.64- 4X100m 1 B&B 55.1 (Camacho, Ayisi, Ukoko & Cavey)
Match 3 U15B- 2 U13B- 1 U15G- 1 U13G-
(77) 23rd Jun. T&F Rethymro, Greece 100/200m D Grant 10.49/ 20.90
(78) 23rd Jun. BMC Watford 800m R Bentley 1:52.8
(79) 26-27 Jun. Brit GP Gateshead
200m 6 J Golding 21.01- 4X100 GBB 38.79 (inc Golding)- GBA (inc D Grant)
(80) 26-27 Jun. AAA U23/U20 Chs Bedford U23 100/200m 3/2 F Collymore 10.91/ 21.67
4 N Simpson 21.92- U20 HJ M Whitehouse 2.06- HT 3 Am Williamson 56.35- 10KWalk 3 R Bain 49:52.33- U20W 100H 7 H Robinson 14.41- TJ 4 S Alaneme 12.02- JT 6 C Lawrence 40.63-
(81) 26-27 Jun. BMAF Chs Birmingham M45 1500 2 W Foster 4:18.60
M50 200/800m 7/2 RMinting 27.55/ 2:09.23- PV 1 A Williams 4.00- M55 5000m 2 P Hamilton 18:04.56- M65 DT/JT 2/1 /38.87- M70 80H/HJ(1.21)/PV(2.40)/LJ 2/1/1/2 J Day- SP(12.21)/DT/JT/Wt 1/2/2/2 G Hickey- W35 100/200/400H 3/1/2 A Alstrachan- W45 HT/DT/Wt 2 B Simpson-
(82) 26th Jun. Sthn Lge Div 1 Basingstoke (3) Match 5 B&B 68
1500m J Mills 3:59.3- PV S Tolson 3.70- DT A Fairbairn 36.05
(83) 26th Jun. Sthn Lge Div 3S Tooting Bec (3)
100mA 2 Francis 11.5- B 1 D Griffin 12.1- 200mA 1 J Aust 24.2- B 1 L Francis 24.3- 400mA 1 D Griffin 53.4- B 2 C Daniel 56.3- 800mA 2 D Griffin 2:05.9- B 1 C Daniel 2:08.7- 1500mA 2 N Gasson 4:21.0- B 2 K Daniel 4:30.1- 5000mA 4 M Ellison 17:52.2- B- 110HA 1 J Aust 18.2- B 2 A Berry 21.0- 400HAB- 3000SCAB- HJA C Daniel- B N Gasson- PVA - B - LJA 4 C Daniel 5.16- B 4 N Gasson 3.61- TJA - B - SPA 1 S Timmins 11.04- B 1 P Featherston 10.58- HTA 2 S Timmins 40.90- B 2 P Featherston 27.98- DTA - B - JTA - B - 4X100m 1 B&B 47.7- 4X400m 2 B&B- Match 1 SLH- 2 B&B 120- 3 Chichester- 4 Croydon
(84) 26th Jun. BMC Manchester 800m R Bentley 1:54.64
(85) 27th Jun. North Downs 30K
25 D Hilliar 2:20.13- 108 K Pratten 2:47.07- 109 C Aves 2:47.07- 121 P Lovell 2:51.06- 178 Jl Bennett 3:01.26- 243 D Mehmed 3:17.10- 244 J Eastbury 3:17.10- 261 C Poole 3:23.36
(86) 27th Jun. Herts Hobble XC Marathon B Smith 6:29- D King 6:29
(87) 3rd Jul. Brit Lge Div 2 Eton (3) Match 6 B&B 226- Details to follow
(88) RACE WALKING 27/4 VAC 5M Battersea 1 P Hannell 48.32- 31/4 Mx Ch 10K Battersea
3 S Lightman 56.57- 4/5 Steyning 5K. 3 S Lightman 29.28- 5/5 LPR 9K Blackheath. 1 R Bain 44.22- 8/5 MidV 20K Sutton Pk. 3M60 S Lightman 2:02.57- 18/5 VAC 5M Battersea. 2 S Lightman 45.59- 2/6 Blackheath LPR 9K. 1 R Bain 47.14- 2 S Lightman 50.26- 6/6 Steyning 3K. 2 R Bain 24.12- 15/6 VAC 5M Ch Battersea Pk. 1 S Lightman 45.21- 7 P Hannell 47.51- 11 N Simmons 51.44- 19/6 Enfield 5M. 7 S Lightman 46.02-
(89) MONTHLY SERIES 30/4 Hyde Pk 5K. 114 A Edwards 22.03- 136 N Cooper 23.38
12/5 Club 3.12M h'c. 1 T Norris 26.53 net- 2 K O'Mahoney 20.25- 3 C Lodwig 21.07- 4 G Cook 18.30- 5 A Cilia 22.18- 6 S Hollingdale 22.36- 7 M Salmon 21.14- 8 K Pratten 20.15- 9 N Cooper 23.31- 10 D Churchus 25.32- 11 D Ellison 17.39(2)- 12 J Copley 22.02- 13 M Ellison 17.49- 14 M Cronin 20.05- 15 C McEntee 21.06- 16 C Jones-Baldock 20.58- 17 D Hilliar 17.29(1)- 18 C Pike 20.01- 19 B Bater 18.55- 20 A Laws 18.15- 21 R Hall 17.46(3)- 22 G Coates 19.03- 23 K McEntee 21.54- 24 M Compton 21.12- 25 R Barrett 21.49- 26 S Norris 32.34- 27 M Gasson 25.35- 28 R Watkins 33.57- 29 B Petzold 25.15- 30 C Illingworth 26.20 (off course)- 28/5 Hyde Pk New 5K. 18 P Hamilton 19.00- 38 C Griffin 19.23- 153 A Edwards 21.37- 197 N Cooper 23.16- 16/6 Club 3.12M h'c. 1 Jl Bennett 23.43 net- 2 B Stephenson 15.13(1)- 3 T Brooker 25.24- 4 D Churchus 25.28- 5 M Cronin 19.50- 6 J Phelan 19.54- 7 M Gasson 25.10- 8 L Page 20.15- 9 M Ellison 17.48(3)- 10 M Compton 21.03- 11 S Hollingdale 22.35- 12 D Ellison 17.36(2)- 13 C Pike 20.08- 14 A Cilia 22.09- 15 R Brown 19.14- 16 B Bater 19.04- 17 A Prudente 23.53- 18 G Cook 18.39- 19 C Pullen 28.26- 20 R Hall 17.59- 21 J Copley 22.02- 22 J Butler 18.49- 23 A McDonaugh 22.35- 24 S Pairman 18.58- 25 L Bryant 20.48- 26 C Jones--Baldock 21.44- 27 D Carton 21.01- 28 J Baldwin 21.39- 29 D King 21.45- 30 C Lodwig 22.17- 31 M Martineau 24.17- 32 J Leeson 21.58- 33 P Tucker 18.40- 34 R Griffin 23.42- 35 C Illingworth 23.21- 36 G Cummins 25.06-

**END***

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk