Jan 1999

Home Up

VOL 18. No3. JAN 1999. PRESIDENT 1998/9: Chris Haines
HON. SECR:- J Baldwin, 25 Forge Rise, Uckfield, E Sussex TN22 5BU (01825 768193)
EDITOR:- W Clapham, 26 Dunoon Rd, London SE23 3TF (0181 699 5949)
News, Views & Results of Blackheath Harriers, 56 Bourne Way, Hayes, Bromley, Kent (Tel 0181 462 3115). Unless otherwise attributed, views are those of the Editor.
*****************************************************************
BEST WISHES for 1999 to ALL READERS

COURSE for NEW TRACK & FIELD OFFICIALS
This free course, on behalf of Kent AA, will again be held at our HQ on Tuesday evenings from 7.00pm to 9.30pm. Talks are on 9th & 16th Feb with a test to qualify as graded officials on 2nd Mar. Options are:- Tr or Fd Judge, Timekeeper, Starter/ Marksman.

There is a continuing shortage of officials at all levels of athletics and it is a great support to our Club teams if members are able to give some time to this activity, even if only occasionally. Anyone interested should contact:-

Mike Davies, 21 Tudor Way, Petts Wood, BR5 1LH. (01689 602038)

BENNETT CUP Leaders after 5 events
H Cooper 249- A Cilia 237- J Leeson 230- C Pike 228- P Calnan 227- B Fisher 216- J R Turner 210- A Davis 208- M Ellison 203- W Slack 200- R Daniels 188- R Brown 180

CLUB SWIMMING CHAMPIONSHIP
Held 20th Nov at St.Dunstan's Coll 66 2/3 yd
1 N Kinsey (Maryon-Wilson Cup) 43.0" (H'c postn 2)- 2 T Brightwell 43.4 (6)- 3 C Brand 50.2 (3)- 4 J Phelan 55.6 (1)- 5 T Shotton 69.5 (4)- 6 D Johnson 75.6 (7)- 7 M Cronin 79.7 (5)- 8 M Martineau 80.3(10)- 9 A Brent 90.2(8)- 10 W Clapham 92.6(9)

ATHLETIC CLUBS' ROWING
The St.John Mathews & Frankeiss Rowing Cups were due to be contested in early December but we were unable to raise a crew. Some of our earliest members were rowers who took up cross-country for winter fitness, so let's keep the connection alive. Anyone interested in a team for next year should contact Colin Brand.

HOME AGAIN
Recent Heathen visitors to the Club have included- Mark Farrell (NZ), Mark Crisp (Luxembourg) and Graham Coates (USA).

200 CLUB
Organiser: Colin Brand (0181 777 0127)
Recent winners:- Nov 50 Peter Irvine, 25 Danny Taylor & Roger Counter
Dec 360 Margaret Baldwin

RESULTS

(01) Jun. Open T&F Croydon cf (18203) Corr 3000m D Ayrton 8:47.7
(02) 29th Aug. T&F Utrecht 800m J Mills 1:50.2
(03) 13th Sept. Gt South 10M Rd Run Portsmouth cf (18239) Add 2M60 B O'Gorman 61.15
(04) 4th Oct. Gt North 1/2Marathon Newcastle- S.Shields cf (18264) Add W Orton 108.29
(05) 4th Oct. 1/2Marathon Windsor cf (18266) Add 33 N Mayers 79.28- 949 C Haines 104.45
(06) 11th Oct. Rd Races Kingston cf (18273) Full Result
16M (1:31.23) 37 A Whizzer 1:53.13- 44 C Painter 1:56.01- 152 L Smith 2:17.41- 1/2 Marathon (74.17) 108 J Isaacs 94.29- 268 J Else 105.41-
(07) 17th Oct. Kent XC Lge cf (18275) Full result
(33.41) 3 D Smith 34.05- 10 R Smith 35.42- 32 L Cooper 37.26- 52 Dn Marsden 38.44- 65 K Daniel 39.56- 79 S Griffiths 40.46- 147 N Barber 46.16- Tms (Sc4) 6 BH
(08) 18th Oct. Forbanks 10Km Beckenham cf (18276) Correct/Add
7 S Smythe 35.37- 13 W Slack 37.49- 23 D Carton 40.25- 29 Ph Taylor 41.10- 59 D King 45.24- 72 G Crowder 47.28-
(09) 21st Oct. London Colls Lge XC 5M Parliament Hill 10 M Skinner (Brunel) 28.15
(10) 25th Oct. Rd 10Km Wilmington 4 R Bentley 34.45
(11) 31st Oct. Vets AC XC 4.8M Wimbledon Cmn 1 M Watling 26.26- 2 S Smythe 27.24-
(12) 31st Oct. ThHH XC 7"M Kingston Vale (44.24) 36 W Clapham 61.14- 38 C Haines 61.47
(13) 31st Oct. Sthn Women's XC Lge (1) Capstone Pk U20 10 G Viney (U17)
(14) 1st Nov. Rd 10Km Barnsley (29.09) 57 R Smith 31.54
(15) 1st Nov. Kent YAs Rd Relays Canterbury
U17(3X4K) 1 BH 43.56 (I Hamblin 15.32- W Bolton 14.25- M Hill 13.59)- U15(3X2.8K) 4 BHA (C Daniel- D Ryan- R Perkins)- 5 BHB- U13(3X2.5K) 1 BH (T Beech- M Shirley- C Norris)- GU17(3X3K) 2 BH 35.36 (C Castledine 11.25- S Singer 11.07- K Bugler 13.04)
GU15 (2.8K) K Boutle 10.40- GU13 1 BH (E Bugler- V Ashley- C Berry)-
(16) 1st Nov. MT Marathon Seven Sisters W Slack 3:39- N Gasson 3:49- G Payne 4:05 R Walsh 4:16- Ph Taylor 4:23- N Webb 4:25- J Leeson 4:28- M Gasson 4:31- C Poole 4:41- D Ellison (Walk/jg) 5:10- J Copley (Wlk/jg) 5.25- M Peel (Walk) 6:24- S Poole 6:24- S Ridgewell (Walk) 6.55- J Brown (Walk) 6.55- P Miller (Walk) 7:14- D White (Walk) 9:-
(17) 1st Nov. Marathon New York J Else 4:09
(18) 4th Nov. London Colls XC 5.4M Richmond Pk 16 M Skinner (Brun) 30.23
(19) 7th Nov. Mobmatch v SLH 7"M Coulsdon
1 S Major (SLH) 43.51- 2 J Mills 43.59 (H'c pos 5)- 3 N Belcher (SLH) 44.31- 4 R Smith 44.33 (8)- 7(1stV Ponsford Pewter) M Watling 46.07 (1 Scotting Salver)- 8 R Daniels 46.50 (6)- 10 C Keen 47.54 (7)- 12 J Morland 48.25 (13)- 16 P Calnan 48.48 (14)- 17 J Beck 48.53 (20)- 21 M Ellison 50.23 (12)- 22 D Ellison 50.31 (37)- 23 S Griffiths 50.57 (26)- 26 K Daniel 51.31 (32)- 28 D Flagg 51.44 (18)- 29 A Lawes 51.44 (9)- 33 J Phelan 52.21 (24)- 37 G Meek 53.33 (44)- 38 J R Turner 53.36 (2)- 40 S Pairman 53.43 (17)- 43 W Slack 53.48 (22)- 44 C Pike 54.04 (10)- 51 B O'Gorman 55.09 (31)- 52 R Brown 55.11 (21)- 54 B Fisher 55.16 (19)- 59 T Brightwell 55.48 (35)- 62 J E Turner 56.48 (40)- 63 A Davis 57.02 (34)- 65 D Carton 57.58 (33)- 67 M Wade 58.50 (15)- 69 H Cooper 59.14 (4)- 71 R Walsh 59.32 (29)- 73 B Wilson 59.57 (25)- 75 M Peel 61.25 (43)- 76 J Leeson 61.32 (36)- 78 N Barber 61.47 (46)- 79 S Haley 61.53 (50)- 80 S Hollingdale 61.59 (47)- 82 N Webb 63.02 (16)- 83 D Appleton 63.04 (11)- 84 M Gasson 63.25 (39)- 85 S Parsons 63.54 (23)- 88 A Pontifex 65.06 (30)- 89 W Clapham 65.12 (42)- 93 C Haines 68.02 (3)- 96 A Cilia 69.27 (27)- 97 W Orton 70.20 (28)- 98 W Buttinger 71.00 (45)- 101 A Jelly 73.30 (48)- 103 D Larcombe 75.49 (41)- 105 V Wright 76.48 (49)- 106 R Watkins 78.38 (38)-
Nicholls Cup SLH 1986- BH 2494
(20) 8th Nov. Parkwood YAs XC Lge (2) Canterbury
U20 2 J Baker 22.51- 3 D Ayrton 23.14- 4 R Bentley 23.34- 6 S Holmes 24.21- 7 M Lucht 24.35- 8 D Baker 25.12- U17 1 W Bolton 20.10- 3 A Rayner 21.05- 11 A Moreton 22.36- 16 D Bussey 23.20- U15 3 J Godsell 12.09- 11 D Ryan 12.46- 15 C Daniel 13.04- 21 J Wheatley 13.42- 28 T Robinson 14.31- 30 D Snow 14.39- 38 L Hine 16.16- 39 P Moreton 16.32- U13 5 C Norris 11.32- 12 J Boutle 12.14- 15 T Beech 12.39- 17 M Shirley 12.59- U11 2 D Willis- S Leach- WU20 6 G Godward 19.02- GU17 2 K Lucht 13.50- 6 S Singer 14.55- 7 C Castledine 15.05- 10 H Barker 15.35- GU15 7 J Patmore 13.16- 19 N Morris 14.21- 23 K Boutle 15.17- GU13 2 E Bugler 10.02- 5 G Coleman 10.19- 9 C Berry 10.45- 24 M Bentley 11.51- 26 T Patmore 12.42- Match A 1 BH
(21) 14th Nov. ECCC Relays Mansfield
Sen (4X5K) Tm dnc- (1 D Heath 15.23- 14 D Lee 16.38- 14 L Bulson 17.00)- U20 (4X3K) 9 BH 40.28 (11 J Baker 9.59- 17 D Baker 10.34- 14 S Holmes 10.07- M Skinner 9.48)- U17 (4X3K) 8 BH 40.30 (18 A Rayner 10.26- 12 W Bolton 10.14- 11 D Moore 10.04- M Hill 9.46)
(22) 15th Nov. 1/2Marathon Madrid 3 D Smith
(23) 14th Nov. Sth of Thames Jun Beckenham Place Pk
(32.25) 6 L Cooper 34.00- 9 R Bentley 34.14- 10 R Daniels 34.23- 23 C Keen 35.14- 28 Dn Marsden 35.20- 60 J Morland 37.56- 126 Fin- Tms (Sc 4) 3 BH 48
(24) 14th Nov. ECCC Relays Mansfield
Sen (4X5K) Tm dnc- (1 D Heath 15.23- 14 D Lee 16.38- 14 L Bulson 17.00)- U20 (4X3K) 9 BH 40.28 (11 J Baker 9.59- 17 D Baker 10.34- 14 S Holmes 10.07- M Skinner 9.48)- U17 (4X3K) 8 BH 40.30 (18 A Rayner 10.26- 12 W Bolton 10.14- 11 D Moore 10.04- M Hill 9.46)
(25) 15th Nov. Rd 10Km Brighton (30.22) 33 S Smythe 34.02- M Martineau 46.10-
(26) 21st Nov. County XC Lges Kent Ashford. (33.27) 4 R Smith 34.43- 60 S Griffiths 39.15
140 S Capey 46.28- Sy Div 2 Richmond Pk. (23.47) 29 K Daniel (VAC) 26.21- 142 W Clapham (VAC) 34.51- 146 M Martineau (VAC) 37.44- Sy Div 4 Croydon Airport. J E Turner (DulPk)
(27) 21st Nov. Br & Irish Vets Intl XC 10K St.Asaph, Rhyl
26 M Watling (Wales) 37.46- 124 J Robinson (NI) 47.57-
(28) 21st Nov. Orion H XC Chingford 1 G Clifford (BoE) 10K/ 39.13
(29) 22nd Nov. SEAA Intl XC, Kent Women's & YAs Lges (1) Margate
Sen 9.5K 11 D Heath (Sth) 29.09- 35 D Smith (Sth) 30.06- 89 S Smythe (DulR) 33.57- U20 6K 41 M Skinner 19.49- 57 J Baker- 88 R Bentley- 94 D Ayrton- 97 P Tucker- 99 L Cooper- 100 S Turner- 101 M Lucht- 105 D Baker- Kt U17 4K 1 M Hill 12.53- 2 W Bolton 13.01- 3 D Moore 13.03- 4 A Rayner 13.16- 5 R Laming 13.16- 11 A Madar- 13 S Dunderdale- 17 A Moreton- 22 C Gay- Tm 1- U15 3K 2 J Godsell 10.23- 11 D Ryan- 12 C Daniel- 24 D Snow- Tm 2- U13 3K 1 C Norris 11.16- 8 T Beech- 20 M Shirley- Tm 3- Kt WU20 11 G Godward 15.43- WU17 3.5K 4 K Lucht 13.45- 5 G Viney 13.52- 8 C Castledine 14.38- 10 S Singer 15.06- GU15 3K 14 J Patmore 13.24-34 K Boutle15.38-GU13 2"K 2 E Bugler 9.56-3 S Coleman 9.58-12 C Berry10.28-
(30) 22nd Nov. Rd 10M Epsom(52.51) 196 D King 74.55-208 W Orton 76.36-224 G Crowder 77.42
(31) 23rd Nov. Ekiden Relay Japan 15 GB (inc M Steinle 12195m/ 37.20)
(32) 28th Nov. Mobmatch v Orion H Hayes incl Club 7"M Champ
1 R Smith 46.28 (Davis Cup) (H'c pos 22)- 2(1V) M Watling 48.10 (21)- 3 R Daniels 48.19 (14)- 4 J Morland 48.53 (7)- 6 J Beck 49.10 (6)- 10 H Morten 50.08 (40)- 11 P Calnan 50.12 (20)- 13 S Griffiths 50.54 (2)- 14 R Coles 51.00 (32)- 15 M Ellison 51.17 (11)- 16 D Ellison 51.46 (27)- 19 P Barlow 52.30 (41)- 20 N Mayers 52.32 (38)- 24 A Tucker 53.41 (23)- 25 A Lawes 53.45 (24)- 26 G Meek 53.49 (36)- 29 S Pairman 54.29 (9)- 32 C Pike 55.03 (8)- 36 W Slack 55.37 (25)- 38 C Andrews 55.55 (51)- 41 B Fisher 56.18 (13)- 42 W Wade 56.44 (10)- 43 J R Turner 56.50 (34)- 45 T Brightwell 57.32 (28)- 46 R Brown 58.18 (33)- 47 R Walsh 58.22 (1)- 50 A Davis 59.20 (29)- 52 B McShane 59.44 (53)- 53 S Haley 59.49 (39)- 54 S Capey 59.54 (18)- 55 H Cooper 60.07 (3)- 56 M Wade 60.17 (16)- 58 D Carton 60.27 (31)- 61 N Barber 61.33 (37)- 63 J Leeson 62.01 (12)- 66 B Wilson 62.22 (26)- 73 C Painter 64.23 (30)- 78 A Pontifex 67.17 (19)- 79 M Gasson 67.57 (43)- 80 C Rowe (Lanterne Rouge) 68.10 (42)- 82 R Chambers 69.04 (47)- 84 S Parsons 70.04 (45)- 85 J Mullett 70.09 (49)- 86 A Cilia 70.40 (15)- 89 S Lloyd 73.37 (4)- 90 W Buttinger 73.46 (35)- 91 P Shepheard 74.00 (52)- 92 C Haines 74.17 (48)- 94 D Lawrie 79.56 (46)- 96 K Tyler 82.29 (17)- 97 P Long 83.08 (5)- 98 D Larcombe 83.57 (50)- 99 R Watkins 83.58 (44)- Match (Scoring 40) BH 1444- Orion 1804-
(33) 28th Nov. London Bor YA XC Parliament Hill U17 2 M Hill- 8 A Rayner- 10 A Madar
U15 17 D Ryan- U13 11 C Norris- GU17 10 C Castledine- GU13 6 E Bugler- 7 G Coleman-
(34) 29th Nov. Intl XC Roeselare Sen 10Km 4 D Heath (Eng) 35.27- 21 M Steinle 36.47
U20 6K 23 J Baker 21.52- 27 L Cooper 22.05- WU20 4K 17 G Viney(U17) 17.00
(35) 29th Nov. Rd 10Km Crowborough 1 D Smith 32.12- 145 N Webb 47.13
(36) 2nd Dec. London Colls XC 5M 19 M Skinner (Brun) 27.59
(37) 5th Dec. Club Vets XC Ch & Open 10Km Hayes (incl Bennett & Self Handicaps)
1 R Smith 36.01 (Bennett H'c postn 28)- 2(1M40) M Watling (Browning Tankard) 36.48 (24)- 3 R Daniels 36.52 (16)- 4 N Kinsey 37.58 (37)- 5(2M40) C Keen 38.13 (17)- 6 A Draper 38.19 (39)- 7 S Cooper 38.19 (30)- 8 D Ellison 38.43 (8)- 10 P Calnan 39.05 (32)- 11 M Ellison 40.06 (26)- 12(3M40) P Barlow 40.18 (27)- 14 K Daniel 41.21 (35)- 16 J R Turner 41.43 (5)- 17(1M50) J Phelan 41.54 (29)- 19 W Slack 42.00 (10)- 20 A Lawes 42.15 (33)- 21 C Pike 42.37 (23)- 22(2M50) B Fisher 43.11 (15)- 23 D D Dhammaloka 43.41 (3)- 24 R Walsh 44.12 (12)- 25(3M50) A Davis 44.19 (9)- 26 R Brown 44.53 (31)- 27 J Bobinson 44.55 (2)- 28 S Capey 45.21 (11)- 29 H Cooper 45.52 (7)- 31 B McShane 46.28 (45)- 32 M Crisp 46.36 (34)- 33 J Steer 46.46 (36)- 34 J Leeson 46.48 (6)- 35 M Peel 47.08 (21)- 36 P Fiddler 47.09 (4)- 40 N Webb 49.55 (13)- 41 Jn Brown 49.56 (22)- 43 M Gasson 50.16 (18)- 44(1M60) W Clapham 50.30 (20)- 45(1LV) A Cilia 51.06 (1)- 46 R Chambers 51.23 (25)- 47 D Churchus 51.36 (19)- 48 A Murrell 51.41 (48)- 53 D Dunn 53.52 (43)- 54 J Copley 54.32 (46)- 55 M Martineau 54.45 (40)- 56 P Shepheard 56.42 (41)- 57 A Jelly 58.01 (42)- 58 C Haines 60.19 (44)- 59 K Tyler 62.28 (14)- 61(1M70) D Tingey 73.39 (38)- 62 J Bennett 87.00 (47)- Self H'c- Guest: P Yates (KtAC) 641/2- BH: D Ellison 31/2
(38) 5th Dec. Varsity XC 7"M Putney Vale 5 J Bradley (Ox) 41.27
(39) 5th Dec. Ellis Trophy XC 5.5M Petersham 5 G Clifford (BoE) 30.07- 7 S Smythe 30.54
(40) 6th Dec. Victory 5M Portsmouth 6 D Smith (Kt) 23.35
(41) 6th Dec. Thanet 10M Margate 12 Dn Marsden 58.27
(42) 6th Dec. Kent Vets Throwers Pentathlon Deangate M65 1 G Hickey
(43) 6th Dec. Parkwood XC Lge (3) Canterbury U20 1 J Baker- 5 D Ayrton- 6 S Turner 7 M Lucht- U17 1 A Rayner 16.54- 3 W Bolton 16.58- 9 S Dunderdale- 12 A Moreton- 15 J Howell- U15 10 D Ryan- 11 C Daniel- 17 D Griffin- U13 4 C Norris- 13 T Beech- 16 M Shirley- WU20 5 G Godward- GU17 3 K Lucht- 5 C Castledine- 8 S Singer- 9 H Barker- 13 F Barker- GU15 7 J Patmore- GU13 1 E Bugler- 2 G Coleman- 3 C Berry- 4 V Ashley- 25 T Patmore- Match A 1 BH
(44) 6th Dec. Round the Bridges 10K Hamilton NZ G Murray 62.05
(45) 12th Dec. Surrey XC Chs Coulsdon U20 8K 3 R Bentley 31.06- 5 M Lucht 32.05
U15 4K 3 J Godsell 15.11- GU17 4.8K 2 K Lucht 20.45-
(46) 12th Dec. Kent Women's & YAs XC Lges Capstone Pk U17 1 M Hill- 2 A Rayner 7 S Dunderdale- 17 D Bussey- U15 7 D Ryan- 10 C Daniel- 22 D Griffin- 33 L Hine U13 1 C Norris- 10 M Shirley- 13 T Beech- 15 J Bootle- GU15 11 J Patmore- 22 K Bootle- GU13 5 E Bugler 12.20- 7 V Ashley 12.27- 8 G Coleman 12.28- 9 C Berry 12.32- 30 T Patmore-
(47) 12th Dec. Kent AC XC 7"M Beckenham Place Pk (45.14) W Clapham 66.24
(48) 13th Dec. Hogsback 8.3M Godalming
1 D Smith 40.30- 1M60 B O'Gorman 50.19- G Lloyd 51.05- H Cooper- C Poole
(49) 13th Dec. Christmas Caper 4.2M Swanley 20 G Meek 26.21
(50) 19th Dec. Women's Inter-County Shuttleworth, Beds
U20/U17 38 K Lucht (Sy) 21.39- 61 C Castledine (Kt) 22.44
(51) 19th Dec. Club Christmas 5M Yacht (Bennett) H'cap Hayes
1 (& Bennett postn) S Lloyd 42.22 rn tm- 2 A Pontifex 38.31- 3 C Haines 43.50- 4 K Daniel 31.12 (3)- 5 Jn Brown 38.47- 6 A Davis 35.31- 7 H Cooper 36.24- 8 R Brown 35.16- 9 A Cilia 41.27- 10 P Calnan 30.29 (1)- 11 J R Turner 33.53- 12 S Pairman 33.57- 13 D Churchus 41.08- 14 D Tingey 57.39- 15 S Holmes 30.36 (2)- 16 N Barber 37.20- 17 J Leeson 37.53- 18 B Fisher 34.56- 19 C Rowe 40.58- 20 M Ellison 32.09- 22 W Slack 34.14- 23 C Pike 34.26- 24 S Budd 35.37- 25 Rn Chambers 41.30- 26 C Keen 31.37- 27 T Brightwell 36.08- 28 M Martineau 43.29- 29 M Gasson 41.20- 30 J Robinson 37.38- 32 G Meek 34.12- 34 S Ridgewell 38.13- 35 R Griffin 46.10- 36 J Bennett 69.40- 37 R Morriss 49.24- 38 A Jelly 58.42-
(52) 19th Dec. Kent Rd Relays Rochester
3 BH 50.36 (2 M Skinner 11.53- 5 S Cooper 13.16- 5 A Draper 12.50- R Smith 12.37)
(53) 19th Dec. Indoor Crystal Pal
HJ S Tolson 1.65- PV A Hardy 3.80- SP E Udechuku 16.79- U17 LJ D Watson 5.92-
(54) 19th Dec. Herc Wimb 5M XC Wimbledon Cmn 3 G Clifford 28.34-
(55) 19th Dec. Vets AC XC 4.8M Wimbledon Cmn (26.30) 46/64 W Clapham 36.52
(56) 20th Dec. IAAF Cross Chall Brussels
Sen 10.5K 46 M Steinle 35.24- 52 D Smith 35.41- WU20 4K 26 G Viney (U17) 16.42
(57) 20th Dec. Holly XC Reigate Priory Sen 6M 4(1J) R Bentley 32.25- U15 3M 4 J Godsell 17.25
(58) 26th Dec. Kent AC 2M H'cap Ladywell Fields J Phelan 12.09- W Clapham 15.53-
(59) 2nd Jan 1999. Kent Vets & Clubman's XC Champs Sparrows Den 10K
40-49 (33.47) 3/81 T Soutar (Roger Smith Tankard) 34.40- 7 S Smythe(G) 35.33- 8 K Daniel 35.35- 22 C Andrews 37.33- 25 A Lawes 38.01- 37 W Slack 40.19- 45 C Pike 40.53- 61 R Brown 42.38- 63 S Capey 42.47- Tms (Sc 4) 2 BH 58- 50+ (35.28) 5/64 J Phelan 38.27- 13 G Lloyd 40.08- 14 T Brightwell 40.10- 18 A Davis 40.57- 19 B Fisher 41.12- 25 J Robinson 42.35- 32 H Cooper 44.17- 34 M Peel 44.37- 40 B Mellish 46.02- 43 W Clapham 47.00- 44 M Gasson 47.11- 49 C Rowe 48.21- 52 J Bugler 49.33- 63 J Cross (BrV) 57.22- Tms (Sc3) 3 BH 32
Clubman's (34.09) 18/49 D Ellison 36.30- 28 P Tucker 37.27- 32 S Holmes 38.06- 33 A Draper 38.06- 34 J Baker 38.06- Tms (Sc4) 7 BH 111
(60) 2nd Jan. IAAF XC Durham 3K (8.30) 2 D Heath 8.33
(61) RACE WALKING 31/10 Monks Hl 7M. 6 P Hannell 63.33- 9 N Simmons 67.46- 21/11 Steyning 10K. 6 P Hannell 54.17- 28/11 Belgr 7M. 15 P Hannell 62.03 5/12 Monks Hill 10K. 3 P Hannell- 54.42- 7 N Simmons 60.15-
(62) TRIATHLON/CYCLING 13/9 Sevenoaks Tri. (79.57) 2 P Brice 82.21- 76 M Wade 101.04 144 R Chambers 111.55- 3/10 Ironman Hawaii. (sw 2.4M- bk 112M- rn 26.2M) (8:24.20) 90(3GB) N Kinsey 9:44.02 (59.45- 5:20.05- 3:24.12)
22/11 London Open Mountain Bike Ch, Shirley Hills. 1 N Kinsey-
(63) MONTHLY SERIES 3/11 Cryst Pal 5K (10th Anniv) J Hills 22.32
27/11 Hyde Pk 5K. 1 J Bradley 15.30- 1/12 Cryst Pal 5K J Hills 22.27-

***END***

Top of Page


Site designed and maintained by robin-web.co.uk